X FLOŚ: Optymalizacja zużycia zasobów naturalnych i energii oraz wizyta w Kropli Beskidu

Temat:

Optymalizacja zużycia zasobów naturalnych i energii w przemyśle

Miejsce i data:

Krynica-Zdrój, 19-20.11.2015 r.

Program:

19.11.2015 r. Bloki prezentacyjne X FLOŚ w Hotelu Pegaz w Krynicy-Zdroju
Praktyczne osiągnięcia w zakresie wdrożenia standardu European Water Stewardship (EWS) na przykładzie zakładu produkcyjnego wody mineralnej Kropla Beskidu zaprezentują przedstawiciele firmy Coca-Cola HBC Polska.

20.11.2015 r. Wyjazd studyjny do zakładu Kropla Beskidu w Tyliczu

Efektywne wykorzystanie zasobów w praktyce

Optymalizacja zużycia zasobów oraz ich wykorzystanie odgrywa istotną rolę w każdym zakładzie, bez względu na sektor w jakim działa. Dodatkowo monitoring zasobów używanych w produkcji jest ważny zarówno ze środowiskowego punktu widzenia, jak i finansów organizacji.

Ostatnie lata pokazują, że bardziej efektywne wykorzystanie zasobów i kontrola zanieczyszczeń są ważnymi czynnikami pobudzającymi wzrost gospodarczy. Dlatego też ograniczenie kosztów związanych z użyciem poszczególnych mediów jest wyzwaniem dla każdego zakładu skłonnego podjąć walkę z marnotrawieniem tychże zasobów.

Weź udział w X FLOŚ
Podczas X Forum Liderów Ochrony Środowiska poruszony zostanie temat zużycia zasobów naturalnych i energii oraz możliwości ich racjonalnego wykorzystania. Partnerem 10. edycji FLOŚ będzie Kropla Beskidu, część koncernu Coca-Cola HBC Polska, której przedstawiciele zaprezentują praktyczne osiągnięcia wynikające z wdrożenia standardu European Water Stewardship (EWS).

Pierwszy dzień Forum będzie doskonałą okazją do dyskusji nad korzyściami jakie niesie za sobą optymalizacja zużycia zasobów przez zakłady przemysłowe, a także wymiany doświadczeń w tym zakresie. Drugiego dnia uczestnicy X FLOŚ odwiedzą zakład Kropla Beskidu w Tyliczu, gdzie przekonają się jak w praktyce wygląda wdrożenie standardu EWS.

Zostań prelegentem X FLOŚ

Ideą spotkań Forum Liderów Ochrony Środowiska jest propagowanie proekologicznego rozwoju działalności przemysłowej. Formuła Forum to niezobowiązujące dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami w gronie specjalistów ds. ochrony środowiska.

Dlatego każdą osobę zainteresowaną zaprezentowaniem swoich osiągnięć w realizacji programów prośrodowiskowych zapraszamy do wystąpienia w bloku prezentacyjnym X FLOŚ. Tematyka prezentacji może obejmować m.in. przykłady efektywnej gospodarki energią, surowcami, minimalizację emisji do środowiska, ograniczenie ryzyka zanieczyszczenia środowiska. Propozycje prosimy zgłaszać na adres e-mail flos@teamprevent.com do dnia 23.10.2015 r.

Kontakt i zgłoszenia:
Magdalena Puchałka
+48 32 32 63 008

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Obowiązujące regulacje prawne ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Ustawa o bateriach i akumulatorach

Zmiany w ustawie o odpadach

W związku z nowelizacją ustawy o odpadach 24 stycznia 2018 r., została uruchomiona Baza Danych o produktach, opakowaniach oraz gospodarce odpadami (BDO). Rejestr BDO dostępny jest pod adresem www.bdo.mos.gov.pl. BDO

Czytaj więcej »

XII FLOŚ już 19.05.2017 r.

Przed nami kolejna, XII już edycja Forum Liderów Ochrony Środowiska. Tym razem spotkanie poświęcone będzie efektywności środowiskowej, a wizyta studyjna odbędzie się na terenie Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o.

Czytaj więcej »

Czy jakości można się nauczyć?

Wywiad z Panem Jakobem Kanią, pochodzi z dodatku nr 104 "Kongresy i konferencje", dołączonego do "Dziennika Gazety Prawnej". Czy jakości można się nauczyć? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musielibyśmy zdefiniować

Czytaj więcej »
Auditor 1., 2. i 3. strony VDA 6.1 – odnowienie uprawnień

ISO 45001:2018

12 marca br. decyzją International Organization for Standardization (ISO), opublikowano normę ISO 45001:2018. Standard ten określa wymagania dotyczące systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy (BHP) wraz z wytycznymi dotyczącymi jego

Czytaj więcej »