Za nami Otwarty Dzień Zdrowia

Jak ważne jest zarządzanie pracownikami 50+ dowiedzieli się uczestnicy Otwartego Dnia Zdrowa, który odbył się 7 czerwca w Pszczynie. Ten wyjątkowo ciekawy i ważny, zarówno w punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika, temat otworzył drogę do dyskusji nad zagadnieniem zarządzania kadrą pracowników powyżej 50. roku życia.

Badania pokazują, że w 2030 roku pracownicy w wieku 55-64 lata będą stanowili 30% lub więcej ogółu siły roboczej. Dlatego też tak ważne jest poznanie mechanizmów zarządzania zdrowiem pracowników w przedsiębiorstwie.
Uczestnicy Otwartego Dnia Zdrowia wysłuchali 4 prelekcji, które przedstawiły zarządzanie pracownikami 50+ pod różnym kątem. Jako pierwszy wystąpił Łukasz Tomiło, ratownik medyczny i  instruktor kursów z pierwszej pomocy. W swojej prezentacji skupił się na rozpoznaniu i zasadach udzielania pierwszej pomocy w przypadku zawału serca oraz udaru, czyli najpowszechniejszych stanach zagrożenia życia wśród pracowników 50+.

Podążając za tematyką zdrowia lek. med. i ultramaratończyk Wojciech Kasiński przedstawił profilaktykę oraz podstawowy zakres badań jaki powinien wykonać przynajmniej raz w roku każdy pracownik, w szczególności zaś pracownik po 50. roku życia. Jednak same badania to nie wszystko – jak pokazał na własnym przykładzie najważniejszy jest zdrowy styl życia. W swoim życiu przebiegł tysiące kilometrów, pokonał własne słabości ale dzięki temu dzisiaj jest szczęśliwym i zdrowym 50-latkiem. 

O ergonomicznym stanowisku pracy, a także jego ogromnym wpływie na naszą postawę oraz samopoczucie w pracy opowiadał uczestnikom Dnia Zdrowia Krzysztof Łyp, fizjoterapeuta i trener personalny. Podając liczne przykłady i pokazując dobre praktyki w zakresie „zdrowego” miejsca pracy zwrócił uwagę na korzyści jakie przynosi wprowadzenie kilku zmian w naszym miejscu pracy.

Niejako podsumowaniem wszystkich tematów było wystąpienie Wiolety Kojzar, specjalisty ds. zarządzania zdrowiem, która już na samym początku swojej prelekcji podkreśliła, że zarządzanie pracownikami 50+ to nie tylko zarządzanie pracownikami po 50. roku życia, ale przede wszystkim zarządzanie ich zdrowiem przez całe życie zawodowe. I w taki właśnie sposób należy podchodzić do tego zagadnienia, mieć świadomość, że inwestowanie w zdrowie i bezpieczeństwo pracownika już na początku jego kariery przyniesie korzyści również w późniejszym czasie.

Co jeszcze czekało na uczestników Otwartego Dnia Zdrowia? Liczne atrakcje i aktywności prozdrowotne, dzięki którym mogli wykonać podstawowe badania, sprawdzić stan swojego zdrowia, a także wykonać kilka ćwiczeń i symulacji przy użyciu np. specjalnego kombinezonu.

Na szczególną uwagę zasługują również jeszcze jedni uczestnicy Dnia Zdrowia – przedszkolaki z Publicznego Przedszkola im. Misia Puchatka w Pszczynie, które wzięły udział w grze dydaktycznej Miś Bohater i dzielnie uczyły jak reagować w sytuacji zagrożenia oraz udzielać pierwszej pomocy.

Kolejna okazja do dyskusji nad wyzwaniem, przed którym stoi niemalże każde przedsiębiorstwo, czyli zarządzanie pracownikami 50+ będzie już we wrześniu oraz w październiku, podczas kolejnych edycji Otwartego Dnia Zdrowia. Tym razem spotkamy się w Poznaniu oraz w Pszczynie. Szczegóły wkrótce, zapraszamy!

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Zakończyliśmy Konkurs FIFA 2018

Konkurs FIFA 2018

15 czerwca 2018 r.  rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej FIFA 2018. Z tej okazji oddając się atmosferze piłkarskiej rywalizacji firma Team Prevent uruchomiła specjalną platformę do typowania wyników

Czytaj więcej »

Firmy otworzyły się na zdrowie

5 listopada drzwi Team Prevent Poland otworzyły się i zaprosiły firmy z całej Polski do udziału w Otwartych Dniach Zdrowia. Dzień poświęcony zdrowiu oraz wdrażaniu polityki prozdrowotnej w przedsiębiorstwie okazał

Czytaj więcej »

Kongres Kobiet: Kobieta Zdrowa=Piękna

18 września klub muzyczny Chacharnia zamienił się w raj dla kobiet. Tego dnia w Czechowicach odbył się V Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia: Kobieta Zdrowa=Piękna. Dla płci pięknej zostało przygotowanych wiele

Czytaj więcej »

Otwarte Dni Zdrowia

Podobnie jak w ubiegłym, również i w tym roku progi naszej firmy otworzą się, by zaprezentować szeroką ofertę Dni Zdrowia. W listopadzie zapraszamy Państwa do Pszczyny (05.11) oraz Legnicy (19.11).

Czytaj więcej »

Odnowienie uprawnień Audytorów

Szanowni Państwo,  Przypominamy wszystkim audytorom, którym kończy się ważność karty i certyfikatu VDA QMC o zasadach odnowienia uprawnień: W celu wydania nowej karty (na następne 3 lata) należy przesłać formularz

Czytaj więcej »