Fundusze Unijne

Taping w praktyce, czyli sposoby aplikacji taśm w domowym zaciszu

ID 3203

Czas trwania:

90 minut

Szkolenie organizowane w formie zamkniętej

Opis szkolenia

Każdego dnia, niezależnie od ilości wykonywanego ruchu, mięśnie intensywnie pracują, kurcząc się i rozciągając w swoim zakresie. Jednak nadmierne ich rozciąganie lub kurczenie może prowadzić do stanów zapalnych i urazów. W takich przypadkach warto zastosować taping, który ma za zadanie stymulować i zregenerować mięśnie. Udział w szkoleniu umożliwi zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie aplikacji tejpów, stosowanych przy różnego rodzaju bólach lub stanach zapalnych.

Szkolenie prowadzone jest przez fizjoterapeutę, w formule online.

Grupa docelowa

Szkolenie skierowane jest szczególnie do pracowników narażonych na wystąpienie różnego rodzaju przeciążeń, urazów lub kontuzji oraz osobom aktywnym fizycznie, a także wszystkim innym osobom zainteresowanych tematyką szkolenia.

Zawartość

 • Przeciwdziałanie dolegliwościom bólowym – poznaj technikę plastrowania.
 • Charakterystyka taśmy kinesiology taping.
 • Sposoby i miejsca aplikowania taśm, w tym technika na nadgarstki.
 • Pokaz aplikacji tejpów.

 Efekty kształcenia

 • Praktyczne wykorzystanie wiedzy w przypadku nagłych, nieoczekiwanych dolegliwości bólowych.
 • Poznanie różnych rodzaji taśm i technik tejpowania.
 • Umiejętność samodzielnego aplikowania taśm.

  Zapytaj o szczegóły

  Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

  Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

  Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

  Chcesz o coś zapytać?