Fundusze Unijne
Doradztwo inżynieryjne - prowadzenie procesu APQP, PPAP

Nowy projekt zawsze nastręcza wiele trudności i wyzwań. Nie dość, że należy przygotować dokumenty do zatwierdzenia części produkcyjnych przez klienta, to jeszcze trzeba wymóc ich przygotowanie przez dostawców, sprawdzić je i ocenić.

PPAP-owanie trwa najczęściej kilka miesięcy i kończy się. Co w sytuacji, gdy nie mamy wolnych mocy przerobowych, a pozyskanie z rynku specjalisty na przewidywany czas graniczy z cudem?

A może warto zastanowić się nad wynajmem usług doświadczonego inżyniera z zewnątrz i powierzenia profesjonalistom prowadzenia tak ważnego procesu zatwierdzania części produkcyjnych.

Prowadzenie procesu APQP, PPAP

Jakie działania są nam zlecane

Pracujemy przede wszystkim w dwóch charakterach:

  • przygotowując i przedkładając PPAPy klientowi,
  • sprawdzając i zatwierdzając PPAPy od dostawców.

Praca odbywa się na pełen lub część etatu, zgodnie z ustaleniami może być wykonywana z zakładu produkcyjnego lub częściowo – zdalnie z biura Team Prevent Poland, co ogranicza koszty związane z dojazdem. Możliwe są również wizyty na zakładzie dostawcy/klienta.

Wszyscy pracownicy zaangażowani w projekt podpisują klauzulę poufności, która zapewnia ochronę firmowego know-how. Dodatkowo nasi inżynierowie przeszkoleni są m.in. z narzędzi i kluczowych metod jakości  takich jak planowanie jakości i zatwierdzanie części.

Chcesz o coś zapytać?