Fundusze Unijne
Instalacje sieciowe

Rozwój technologii informatycznej jest dziś podstawowym warunkiem funkcjonowania każdej nowoczesnej firmy. Współczesna infrastruktura IT powinna się składać z usług, które można ze sobą swobodnie łączyć, a przy tym zapewniają one niezawodną i wydajną pracę. Dlatego wybranie odpowiedniego partnera, który wspiera rozwiązania IT, jest kluczem do sukcesu.

Nasi informatycy zapewnią profesjonalne doradztwo oraz kompleksową obsługę informatyczną w Twojej firmie. Dostęp do najnowszych technologii informatycznych oraz doświadczonych specjalistów sprawia, że możemy zaproponować najbardziej optymalne rozwiązania.

Instalacje sieciowe

Dobrze wykonana i utrzymana instalacja sieciowa jest podstawą zarówno małego przedsiębiorstwa, jak i hali produkcyjnej czy dużego biura. Zaczynając od serwerowni, przez okablowanie, a kończąc na firmowej sieci wi-fi, każdy element powinien być przemyślany pod kątem wydajności, infrastruktury, komfortu pracy i bezpieczeństwa użytkowników i danych.

Niezależnie od tego, czy tworzymy nową sieć, czy rozwijamy lub modernizujemy już istniejącą, warto skorzystać z usług profesjonalnych sieciowców, jakich zapewni nasza firma.

Dlaczego profesjonalna sieć w firmie jest ważna?

Powszechność

W dzisiejszych czasach do sieci podłączone są niemal wszystkie urządzenia w firmie. Komputery, laptopy, kamery monitoringu, maszyny produkcyjne, drukarki, a czasami nawet ekspresy do kawy – każde z tych urządzeń musi mieć zapewnione nie tylko zasilanie, ale również stałą i stabilną łączność z internetem, serwerami oraz innymi urządzeniami.

Komfort pracy

Sieć i internet są wykorzystywane w firmie niemal bez przerwy. Poczta e-mail, usługi chmurowe, aplikacje sieciowe oraz wiele innych narzędzi wykorzystywanych na co dzień stawiają przed infrastrukturą sieciową wyzwania, jakim nie musiała ona podołać jeszcze parę lat temu. Wysoka jakość przekłada się bezpośrednio na komfort i szybkość pracy, a te na oszczędności i większe zyski.

Bezpieczeństwo

Każda luka w zabezpieczeniu firmowej sieci może stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla poufności danych, ale również mieć bezpośrednie przełożenie na zyski przedsiębiorstwa. Skorzystanie z usług specjalistów sprawia, że minimalizowane są poważne ryzyka, przed którymi stoi obecnie większość firm w Polsce i na świecie. Profesjonalna sieć to nie tylko kable i routery, ale przede wszystkim zabezpieczenia, certyfikaty, szyfrowanie, odpowiednie hasła, podsieci VLAN oraz zabezpieczenia fizyczne.

Co zyskasz powierzając stworzenie lub modernizację sieci specjalistom SQD Alliance?

  • Mamy doświadczenie w budowie zarówno małych sieci, jak i ogromnych infrastruktur opartych na kilku serwerowniach w różnych budynkach. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy rozwiązania do potrzeb klienta.

  • Posiadamy zespół specjalistów znających rozwiązania sieciowe i serwerowe takich firm jak: Cisco, Zyxel, HP, Lenovo, Ubiquiti, Airlive, Netgear oraz innych. Nasi administratorzy posiadają wiedzę na temat oprogramowania serwerowego Windows, Linux oraz macOS, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć i zmodernizować każdy rodzaj sieci firmowej.

  • Gwarantujemy szybkie reakcje w razie awarii, niezależnie od ich przyczyny. Wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania pomocy zdalnej, a gdy zachodzi taka konieczność, nasi specjaliści zawsze dotrą do lokalizacji klienta.

Chcesz o coś zapytać?