Fundusze Unijne

Stała obsługa bhp firmy

Bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych aspektów działalności każdego przedsiębiorstwa. Dlatego spełnienie wymagań prawnych, a co za tym idzie stworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy to cel każdego przedsiębiorcy. Dzięki takiemu działaniu firmy mogą poszczycić się:

 • zespołem zdrowych, zadowolonych i zmotywowanych pracowników,
 • bezpiecznym zakładem pracy,
 • spełnieniem obowiązujących standardów w zakresie bhp,
 • zwiększoną wydajnością i rentownością,
 • dobrą reputacją firmy.

Ponadto sama firma oszczędza czas i pieniądze, a pracownicy mogą skupić się na realizowaniu ich codziennych obowiązków.

W obszarze zapewnienia skutecznej realizacji obowiązków z zakresu bezpieczeństwa na stanowiskach pracy w tym dopilnowania kwestii związanych ze szkoleniami bhp i oceną ryzyka zawodowego firma może korzystać z własnych zasobów i zadbać o te aspekty samodzielnie. Drugą możliwością jest zatrudnienie w tym celu firmy zewnętrznej, zapewniającej kompleksową obsługę firmy w obszarze bhp.

Jakie działania oferujemy w ramach stałej obsługi firm w obszarze bhp?

Jako SQD Alliance prowadzimy obsługę stałą w zakresie bhp dla przedsiębiorstw wszystkich branż. Za każdym razem dopasowujemy zakres obsługi oraz częstotliwość wizyt specjalisty bhp do indywidualnych wymagań klienta. Współpracując z nami klient zyskuje specjalistę dedykowanego do swojej firmy, który zna specyfikę pracy w zakładzie pracy. Wdrożony jest również drugi specjalista, gwarantujący zastępowalność i ciągłość projektu w przypadku nieplanowanej absencji.

W ramach współpracy oferujemy:

 • Zakres realizowanych działań dostosowany do oczekiwań klienta, od wsparcia w podstawowym zakresie po szerokie działania obejmujące wsparcie w budowaniu kultury bezpieczeństwa i okresowe i wstępne szkolenia bhp dla pracowników, a także szkolenia dla osób kierujących pracownikami.
 • Doradztwo i konsultacje w zakresie spełniania wymagań prawnych.
 • Wsparcie w tworzeniu dokumentacji, takich jak np. instrukcje bhp.
 • Przeprowadzanie audytów bhp, analizy stanu bhp, ocen zgodności i przeglądów bhp, mające na celu poprawę bezpieczeństwa i warunków pracy.
 • Pełnienie obowiązków służby bhp.
 • Możliwość nawiązania współpracy bezpośrednio z dedykowanym do obsługi specjalistą, w przypadku przekroczenia zatrudnienia powyżej 100 osób.

Zewnętrzna obsługa bhp – dlaczego warto z nami współpracować?

Współpraca z firmami z różnych sektorów, w tym produkcyjny, motoryzacyjny, spożywczy, budowlany, energetyczny czy usługowy, oraz wieloletnie doświadczenie w obszarze zapewniania obsługi bhp organizacjom pokazały nam, z czym najczęściej zmagają się polscy pracodawcy w obszarze bezpieczeństwa pracy. Dbamy o to, by częstotliwość i zakres wsparcia dopasowana była do potrzeb i oczekiwań firmy. Dodatkowo:

 • Jeśli załoga firmy nie jest polskojęzyczna, zarówno obsługę stałą, jak i doradztwo możemy przeprowadzić również w języku obcym. Oferujemy także wstępne i okresowe szkolenia bhp w języku obcym.
 • Dzięki kilkunastu lokalizacjom w całej Polsce możemy obsłużyć każdą firmę niezależnie od jej położenia, a także zadbać o wiele oddziałów jednocześnie, gwarantując jednakowy standard obsługi naszych specjalistów.

Obsługa bhp firmy – jak wygląda początek współpracy?

Każda firma wymaga indywidualnego podejścia, dlatego na początku przeprowadzamy kompleksowy audyt zerowy w celu ustalenia, jakiego wsparcia z zakresu obsługi bhp potrzebuje firma klienta. Na tej podstawie przygotowywany jest harmonogram działań, mających na celu zapewnienie zgodności prawnej oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa i świadomości pracowników Stały nadzór bhp ze strony zewnętrznej firmy może obejmować dowolny zakres w zależności od tego, czy nasz specjalista przejmie wszystkie zadania służby bezpieczeństwa czy jedynie ich część. Rozpoczynając naszą współpracę, poznamy specyfikę zakładu pracy i zaznajomimy się z wyzwaniami klienta w obszarze bhp.

Masz pytanie o stałą obsługę bhp?
Wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Kompleksowa obsługa bhp – ile kosztuje outsourcing bhp?

Ile kosztuje obsługa bhp przedsiębiorstwa? Koszt jest zależny od tego, jakie zadania pracownika służby bhp klient chce powierzyć firmie zewnętrznej, a także od wielkości zakładu pracy i tego, jak wielu pracowników zatrudnionych jest w organizacji. Szczegółowy zakres, niezbędny do przygotowania wstępnej kalkulacji współpracy, jest omawiany podczas rozmów z konsultantem SQDA.

Działania w zakresie bhp w firmie – przydatne materiały

Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły dotyczące tego, jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie.

Szkolenia w zakresie bezpieczeństwa pracy:

Referencje:

Śrubena unia logo
unimet logo
Referencje
teksid logo
Referencje
Referencje
Spetech

Zapytaj o szczegóły

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Chcesz o coś zapytać?