Kampania profilaktyki nowotworowej
Sprawdzam i żyję!
Zorganizuj kampanię antynowotworową w firmie i zadbaj o zdrowie pracowników.
Dlaczego profilaktyka nowotworowa jest niezbędna dla zachowania zdrowia?
Podstawowymi elementami profilaktyki nowotworowej są prozdrowotny styl życia oraz okresowe badania profilaktyczne. Regularna aktywność fizyczna, zdrowe wybory żywieniowe, eliminacja palenia tytoniu oraz spożycia alkoholu może ograniczyć Twoje ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych o niemal 80%. Pamiętaj, że jedynie niewielka część chorób nowotworowych jest efektem dziedziczenia określonych genów, zdecydowana większość będzie zależeć od Twojego trybu życia.
Co więcej niezbędnym narzędziem w zapobieganiu wystąpienia pełnoobjawowej choroby nowotworowej są badania profilaktyczne. To od nas samych zależy, w jakim stadium wykryjemy chorobę onkologiczną, a tym samym, jak będzie przebiegało leczenie.
Wykrycie nowotworu na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwala na wdrożenie terapii, dającej szansę całkowitego wyleczenia. Korzystajmy z możliwości, jakie daje nam profilaktyka zdrowotna. Namawiajmy również rodzinę, przyjaciół, koleżanki i kolegów z pracy do uczestniczenia w badaniach profilaktycznych.
Jako pracodawca możesz wspierać te działania, informować, edukować, zarządzać zdrowiem pracowników. Przekonaj się co możesz zrobić, by budować potencjał zdrowotny pracowników, wspierać ich prozdrowotne wybory i budować odpowiedzialną firmę, w której ważni są ludzie.
Co przygotowaliśmy dla Ciebie w ramach Kampanii „Sprawdzam i żyję!”?
Codziennie na Twoją skrzynkę mailową trafi dedykowana wiadomość wraz z materiałami. Każdy dzień poświęcony jest innemu obszarowi.
Otrzymasz specjalną check listę, która pozwoli na oszacowanie Twojego ryzyka zachorowania na raka.
Wyniki Twoich wyborów zostaną ocenione przez specjalistę zdrowia publicznego, który wyda indywidualne zalecenia.
W trakcie trwania kampanii towarzyszyć Ci będą filmy instruktażowe dotyczące samobadania, zdjęcia oraz materiały graficzne, które przeprowadzą Cię przez wszystkie zagadnienia. Dodatkowo każdy uczestnik będzie miał możliwość posłuchania webinarium onkologicznego.
Harmonogram kampanii „Sprawdzam i żyję!”
PROGRAMY PROFILAKTYCZNE W PIGUŁCE, CZYLI CO POWINIEN WIEDZIEĆ PRACOWNIK A CO PRACODAWCA
Badania profilaktyczne pozwalają wykryć nowotwór w jego wczesnym stadium, często bezobjawowym, czyli takim, w którym interwencje medyczne przynoszą najlepsze efekty. Tym czasem zgłaszalność osób na badania udzielone w ramach programów zdrowotnych jest niezwykle niska. Dlatego też już w pierwszym dniu dowiesz się kiedy i z jakich badań warto skorzystać, a także jaką rolę powinien pełnić odpowiedzialny pracodawca w zakresie profilaktyki nowotworowej.
SAMOBADANIE PIERSI – NAWYK, KTÓRY WARTO WPROWADZIĆ W SWOJE ŻYCIE
Chcielibyśmy zapoznać Cię z profilaktyką nowotworu piersi. Uświadomimy Ci, że masz ogromne narzędzie we własnych rękach. Wykonując samobadanie piersi, dajesz sobie szansę na wykrycie raka w bardzo wczesnym stadium. Nowotwór piersi jest pierwszą przyczyną zachorowalności na nowotwory wśród kobiet w Polsce! Przygotowaliśmy dla Ciebie instruktaż samobadania piersi oraz kompleksowe informacje w zakresie profilaktyki raka piersi.
SAMOBADANIE JĄDER – NAWYK, KTÓRY WARTO WPROWADZIĆ W SWOJE ŻYCIE
Samobadanie mężczyzn jest bardzo istotnym elementem profilaktyki raka jądra. Systematyczna obserwacja swojego ciała pozwala wykrywać wszelkie zmiany chorobowe. Jak często i w jaki sposób przeprowadzać samobadanie jąder? Jakie objawy powinny zwrócić Twoją uwagę i zaniepokoić? Przedstawimy Ci szczegółowe informacje oraz wskazówki w temacie zdrowia Twoich jąder.
POMOC PSYCHOONKOLOGICZNA W CHOROBIE – POZNAJ JEJ MOC!
Pacjenci, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową, potrzebują wsparcia emocjonalnego. Zarówno dla chorego, jak i dla najbliższych jest to bardzo trudny czas. Należy pamiętać, że potrzeby psychiczne pacjentów uzależnione są od etapu diagnozy i podjętego leczenia. Psychoonkologia, łącząc wiedzę z zakresu psychologii i onkologii pomaga zmierzyć się z emocjami takimi jak strach, silny lęk, depresja oraz wspiera pacjenta i jego bliskich w adaptacji do choroby.
PROFILAKTYKA RAKA W NASZYCH RĘKACH – DOKONUJ ZDROWYCH WYBORÓW!
Przeanalizowaliśmy dla Ciebie szereg czynników, które zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwór. Wskażemy Ci, które zachowania i nawyki warto eliminować, a które wdrażać, utrwalać i pielęgnować w swoim życiu. Codzienne wybory wpływają nie tylko na obecny, ale na przyszły stan Twojego zdrowia!
Cykl webinarów z psychologiem
Siła kobiet - jak radzić sobie po diagnozie onkologicznej
Webinar będzie poświęcony temu jak radzić sobie z emocjami, które dotykają kobiety w przypadku zdiagnozowania u nich nowotworu typowo 'kobiecego’, jak radzić sobie wtedy ze swoją seksualnością i poczuciem swojej wartości. Podczas spotkania będzie poruszona również kwestia znaczenia zachowania w procesie terapeutycznym m.in. w kontekście typów osobowości.
Program:
- Diagnoza onkologiczna – przyjmowanie i zgoda na diagnozę.
- Transformacja swojego życia w oparciu o nowe wyzwania życiowe. Zmiany w życiu zawodowym i osobistym.
- Praca z emocjami pojawiającymi się podczas leczenia onkologicznego.
- Korzystanie ze swoich zasobów psychologicznych w czasie leczenia i rekonwalescencji.
Siła mężczyzn - jak radzić sobie po diagnozie onkologicznej
Webinar będzie poświęcony temu jak radzić sobie z emocjami, które dotykają mężczyzn w przypadku zdiagnozowania u nich nowotworu jądra lub prostaty. Jak definiować swoją męskość i radzić sobie wtedy ze swoją seksualnością. Podczas spotkania będzie poruszona również kwestia znaczenia zachowania w procesie terapeutycznym m.in. w kontekście typów osobowości.
Program:
- Diagnoza onkologiczna – przyjmowanie i zgoda na diagnozę.
- Transformacja swojego życia w oparciu o nowe wyzwania życiowe. Zmiany w życiu zawodowym i osobistym.
- Praca z emocjami pojawiającymi się podczas leczenia onkologicznego.
- Korzystanie ze swoich zasobów psychologicznych w czasie leczenia i rekonwalescencji.
Wyznaczam granice
Webinar dot. radzenia sobie w sytuacjach, w których naruszane są granice danej osoby. W trakcie warsztatu uczestnicy będą mili okazję stworzyć swój własny portret psychologiczny oraz dowiedzieć się jakie znaczenie w pokonywaniu trudności i relacje z innymi ma lęk i poczucie winy.
Program:
- Granice i emocje. Ich znaczenie w życiu i wzajemny wpływ.
- Stworzenie własnego portretu psychologicznego.
- Lęk i poczucie winy. Ich wpływ na trudności w wyznaczaniu i budowaniu swoich granic osobistych.
- Podsumowanie oraz praktyczne ćwiczenia.
Czego potrzebujesz,
aby wziąć udział w kampanii?
Najważniejsze, abyś każdego dnia znalazł trochę czasu, by zapoznać się z przesłanym materiałem, również w formie video, wykonać ćwiczenia i zastanowić się nad zmianami jakie możesz wprowadzić w swoim życiu.
Kilka rzeczy, których potrzebujesz, aby wziąć udział w akcji:
- notes i długopis lub możliwość wydrukowania przesłanych materiałów,
- dostęp do swojej skrzynki e-mailowej,
- 15-30 minut w ciągu dnia na zapoznanie się z materiałem.
Jak wziąć udział
w kampanii?
Udział w kampanii jest bardzo prosty i może zostać w pełni dopasowany do specyfiki pracy Twoich pracowników. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach.
A oprócz tego:
- Przygotujemy dedykowaną kampanię informacyjną dla Twoich pracowników, aby poznali korzyści z aktywnego uczestnictwa w kampanii.
- Opracujemy raport z działań, abyś wiedział jakie były efekty przeprowadzenia kampanii w Twojej firmie.
Zorganizuj kampanię profilaktyki nowotworowej w swojej firmie
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy wszystkie szczegóły.
Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.