Październik od dawna jest miesiącem świadomości raka piersi – jednego z najczęściej występujących nowotworów. W Polsce rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem wśród kobiet. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych to dużo większe szanse na pełne wyleczenie, dlatego warto postawić na akcje promujące profilaktykę – wykonywanie regularnie badań usg piersi, mammografii i naukę samobadania piersi. Chcesz przyczynić się do wzrostu świadomości na temat profilaktyki nowotworów piersi? Zorganizuj Różowy październik w swojej firmie.
Napisz do nas, a nasz konsultant doradzi Ci, jak zorganizować Różowy październik w Twojej firmie!
Czynniki ryzyka raka piersi – co wpływa na zachorowanie?
Rak piersi, najczęściej występujący wśród kobiet nowotwór, rozwija się z komórek gruczołu piersiowego i może dawać przerzuty zarówno do węzłów chłonnych, jak i narządów wewnętrznych. Prognozy zachorowania na ten nowotwór są niepokojące – w kolejnych latach przewiduje się wzrost liczby zachorowalności na raka piersi, a przyczyną najczęściej jest zbyt późne wykrycie.
Obecnie, w zdecydowanej większości przypadków, wczesne wykrycie raka piersi daje bardzo dobre rokowania i wysoką szansę na całkowite wyleczenie. Dlatego właśnie profilaktyka (mammografia, USG, samobadanie piersi) ma tak wielkie znaczenie.
Ponadto nadwaga czy otyłość, nadużywanie alkoholu, wysokie spożycie tłuszczów zwierzęcych zwiększają ryzyko zachorowania, dlatego tak istotne w zapobieganiu nowotworom, w tym rakowi piersi, jest również prowadzenie zdrowego stylu życia. Racjonalne odżywianie wraz z regularną aktywnością fizyczną to podstawowe działania prewencyjne, będące w zasięgu ręki każdego.

Różowa wstążka – symbol walki z rakiem piersi
Kampania z okazji Różowego października w Twojej firmie
Działania podnoszące świadomość na temat nowotworu piersi takie jak szkolenia, warto połączyć z badaniami, które pozwalają wykryć raka nawet we wczesnym stadium. Dlatego aby uświadamiać, jak ważna jest profilaktyka w zapobieganiu zachorowaniom na nowotwór piersi, przygotowaliśmy dedykowaną kampanię edukacyjną Różowy październik, podczas której specjalnie dla Twoich pracowników zorganizujemy:
-
BADANIA MAMMOGRAFICZNE ORAZ USG PIERSI
-
BADANIA MARKERÓW NOWOTWOROWYCH RAKA JAJNIKA I RAKA PIERSI
-
WEBINARY, WARSZTATY I SZKOLENIA Z WYKORZYSTANIEM FANTOMÓW
-
MATERIAŁY EDUKACYJNE dot. profilaktyki raka piersi, instrukcje jak badać piersi, plakaty, plan pielęgnacji.
Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat webinarów, warsztatów i szkoleń na temat profilaktyki raka piersi. Proponowane szkolenia on-line możemy zorganizować dla Ciebie również w formie stacjonarnej w postaci warsztatów.
Webinar “Bądź różowa” poświęcony jest zagadnieniom związanym z rakiem piersi, prewencją i diagnostyką. W trakcie webinaru przestawione zostaną także podstawowe zasady samobadania piersi.
Program:
- Rak piersi – czy to wyrok?
- Czynniki wpływające na rozwój choroby
- Symptomy raka piersi
- Diagnostyka nowotworów piersi
- Zasady samobadania piersi
- Czas trwania: 60 minut
Warsztat “Bądź różowa” poświęcony jest zagadnieniom związanym z rakiem piersi, prewencją i diagnostyką. W trakcie warsztatu przestawione zostaną także podstawowe zasady samobadania piersi wraz z ćwiczeniami praktycznymi na fantomach.
Program:
- Rak piersi – czy to wyrok?
- Czynniki wpływające na rozwój choroby
- Symptomy raka piersi
- Diagnostyka nowotworów piersi
- Zasady samobadania piersi z wykorzystaniem fantomów
- Czas trwania: 90 minut
Webinar „Żywność kontra rak” omawia aspekty związane z żywieniem oraz jego wpływem na zachorowanie na nowotwory. Podczas spotkania uczestnicy poznają zasady diety o właściwościach przeciwnowotworowych.
Program:
- Słów kilka o raku – czyli czym jest i jak powstaje?
- Źródła pochodzenia czynników rakotwórczych.
- Czy świadomy styl życia może wpłynąć na indywidualne zachorowanie na raka?
- Kancerogeny w pożywieniu.
- Produkty żywnościowe i składniki żywności zmniejszające ryzyko zachorowania na nowotwory.
- Diety o właściwościach przeciwnowotworowych. Praktyczne wskazówki żywieniowe.
- Lepiej zapobiegać niż leczyć. Najnowsze zalecenia ekspertów.
- Zdrowe przepisy w diecie antyrakowej.
Czas trwania: 90 minut
Webinar „Lepiej zapobiegać niż leczyć” omawia istotę profilaktyki, jako podstawowego narzędzia w ręku każdego człowieka. Spotkanie pod hasłem „lepiej zapobiegać niż leczyć” ma uświadomić uczestnikom, z jakich powodów warto wprowadzić do codziennej rutyny działania prewencyjne.
Program:
- Czynniki warunkujące zdrowie.
- Epidemie XXI wieku – nowotwory, choroby układu krążenia i układu mięśniowo-szkieletowego.
- Współczesna prewencja chorób w ujęciu różnych faz profilaktyki.
- Znaczenie badań profilaktycznych.
Czas trwania: 90 minut
MOVEMBER, czyli profilaktyka nowotworów u mężczyzn
To jednak nie wszystko! Nie zapomnieliśmy również o mężczyznach. Mimo, że o profilaktyce nowotworów u kobiet mówi się zdecydowanie częściej, profilaktyka u mężczyzn jest równie ważna. Dlatego warto połączyć te działania i planując aktywności prozdrowotne w ramach „Różowego października”, zadbać również o to, by akcja uświadamiająca na temat nowotworów złośliwych zawierała także szkolenia i warsztaty dla mężczyzn.

Ekspertka ds. zarządzania zdrowiem i edukacji zdrowotnej, specjalistka zdrowia publicznego, która w codziennej pracy wspiera firmy w tworzeniu systemów zarządzania zdrowiem i prowadzeniu edukacji zdrowotnej w firmach, kształtując postawy prozdrowotne. Jest konsultantką w ramach badań dot. zdolności do pracy i badaniu potrzeb pracowników. Opracowuje analizy i strategie zarządzania zdrowiem dla pracodawców. Doświadczony trener kompetencji zdrowotnych. Prowadzi szkolenia z zakresu szeroko pojętego zdrowia, zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób cywilizacyjnych i nowotworowych, stresu i budowania odporności psychicznej. Koordynowała program przesiewowej profilaktyki raka piersi, w ramach pracy w podmiocie leczniczym. Od blisko 10 lat organizuje eventy prozdrowotne i badania medyczne w firmach, w tym badania mammograficzne i usg. Autorka artkułów z zakresu zarządzania zdrowiem. Prelegentka na konferencjach branżowych, inicjatorka Forum Zdrowego Biznesu i Konkursu Liderów Zdrowego Biznesu.
Zapytaj o szczegóły
Napisz do nas, a nasz konsultant oddzwoni do Ciebie i przedstawi szczegółowo, co możemy zrobić dla Twoich pracowników. Pomoże także wybrać najodpowiedniejszy pakiet aktywności oraz termin na zorganizowanie badań, webinaru oraz warsztatów w Twojej firmie.
Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.