Fundusze Unijne

5-dniowe wyzwanie ergonomiczne

Z ergonomią na Ty!

Zorganizuj swoim pracownikom wyzwanie ergonomiczne i zadbaj o ich miejsce pracy oraz zdrowie!

Z ergonomią na Ty!

Dlaczego ergonomia miejsca pracy jest ważna?

Bez względu na to, czy wykonujesz pracę fizyczną czy biurową, każdego dnia obciążasz swój układ mięśniowo-szkieletowy. Nie jest prawdą, że praca siedząca nie męczy. Przeciwnie. Dłuższe pozostawanie w pozycji siedzącej jest prawie o połowę bardziej obciążające dla kręgosłupa niż praca w pozycji stojącej.

Odpowiednio zaprojektowane ergonomiczne miejsce pracy wpływa na zmniejszenie obciążeń układu mięśniowo-szkieletowego. Bardzo istotne jest, by specyfika naszej pracy nie wymuszała na nas przyjmowania wymuszonych pozycji. Dlatego też wszystkie narzędzia niezbędne do wykonywania naszych obowiązków powinny znajdować się w zasięgu rąk. Należy pamiętać również o odpowiednim oświetleniu stanowiska i zadbaniu o to, by światło nie powodowało olśnienia. Dzięki temu nie męczy się wzrok.

Co na Ciebie czeka podczas wyzwania ergonomicznego?

Codziennie na Twoją skrzynkę mailową trafi dedykowana wiadomość wraz z kartami pracy. Każdy dzień wyzwania poświęcony jest innemu obszarowi.

Otrzymasz karty pracy, które uporządkują przekazywaną wiedzę. Dodatkowo ćwiczenia, które w nich znajdziesz pozwolą Ci utrwalić nowe informacje i wprowadzić od razu zmiany w swoim otoczeniu.

Wybrane wyniki Twoich zadań zostaną ocenione przez specjalistę w zakresie ergonomii, a wraz z nią otrzymasz indywidualne zalecenia.

W ciągu całego wyzwania towarzyszyć Ci będą filmy instruktażowe, zdjęcia oraz materiały graficzne, które przeprowadzą Cię przez wszystkie zagadnienia. Dodatkowo wybrane materiały będą dostosowane do wydruku, tak abyś mógł je powiesić w widocznym miejscu.

Jakie tematy poruszymy podczas wyzwania?

Czego potrzebujesz,

aby wziąć udział w kampanii?

Najważniejsze, abyś każdego dnia znalazł trochę czasu, by zapoznać się z przesłanym materiałem, również w formie video, wykonać ćwiczenia i zastanowić się nad zmianami jakie możesz wprowadzić w swoim życiu.

Kilka rzeczy, których potrzebujesz, aby wziąć udział w akcji:

Jak wziąć udział

w kampanii?

Udział w wyzwaniu jest bardzo prosty i może zostać w pełni dopasowany do specyfiki pracy Twoich pracowników. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach.

A oprócz tego:

Zorganizuj wyzwanie ergonomiczne w swojej firmie

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy wszystkie szczegóły.

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Chcesz o coś zapytać?