Zorganizuj Dzień Kobiet w Twojej firmie

Zorganizuj Dzień Kobiet w Twojej firmie

“Communities and countries and ultimately the world are only as strong as the health of their women”

Michelle Obama 

Kobiecość niezmiennie, od pokoleń zawiera w sobie wyjątkowe piękno, subtelność, delikatność i mądrość. Pomimo trudów dnia codziennego, które wynikają z roli matki, żony czy zawodowych obowiązków, wewnętrzna, kobieca siła często nie daje przyzwolenia na słabość w jakimkolwiek obszarze życiowym. Zewnętrzny świat narzuca coraz więcej wyzwań do zrealizowania, wyzwalając niekończącą się pogoń za ideałem w byciu kobietą. Nie dając sobie przyzwolenia na niepowodzenia i chcąc sprostać wszystkim oczekiwaniom, współczesna kobieta często nosi w sobie ciężar, którego nie chce ujawniać światu, w obawie przed porażką. Mimo przeciwności losu, wciąż pozostaje pełna miłości i serdeczności. Dlatego wspierajmy kobiety w odkrywaniu ich potencjału, bo tak naprawdę w każdej z nich tkwi niezwykła siła.

Dlaczego warto świętować dzień kobiet w pracy?

 • Podatność na zagrożenia zdrowotne są inne dla kobiet i mężczyzn. Kobiety mają zwykle więcej przypadków zaburzeń mięśniowo-szkieletowych związanych z pracą (np. zespół cieśni nadgarstka, zapalenie ścięgien) oraz zaburzeń lękowych i stresowych.

 • Kobiety nie mogą dobrze funkcjonować, jeśli są przepracowane lub zmagają się z zaburzeniami zdrowia fizycznego lub psychicznego, co przełoży się na efekty ich pracy.

 • Celebrowanie pracy i osiągnięć kobiet inspiruje kolejne kobiety do pełnego wykorzystania swojego potencjału.

 • Zaburzenia zdrowia związane ze stresem występują niemal dwa razy częściej u kobiet niż mężczyzn. Stres przewlekły determinuje występowanie chorób serca, zaburzeń mięśni, depresji i wypalenia zawodowego.

 • Równoważenie pracy i obowiązków rodzinnych może dodatkowo stresować kobiety , które w wielu rodzinach nadal ponoszą główną odpowiedzialność za opiekę nad dziećmi i osobami starszymi.

 • Zdrowie kobiet jest istotne także dla rozwoju biznesu, a jego ochrona będzie związana z krótko i długoterminowymi skutkami dla firmy. Szacuje się, że firmy zróżnicowane pod względem płci mają o 25% większe szanse na osiągnięcie lepszych wyników finansowych , jednocześnie zwiększając przychody z innowacji o 19%.

 • Od czasu pandemii COVID-19 więcej kobiet zaczęło szukać pomocy w przeglądarce Google w poszukiwaniu zapytań dotyczących ich zdrowia. Co więcej kontrole stanu zdrowia, takie jak badania cytologiczne i mammografia, zostały odłożone w czasie, co oznacza, że wiele kobiet nie wzięło udziału w wizytach potencjalnie ratujących życie. Szacuje się, że w kwietniu i w maju 2020 w województwach śląskim, mazowieckim i warmińsko – mazurskim liczba wykonywanych mammografii spadła o ponad 90%, a cytologii o 85-95%.

Zorganizuj Dzień Kobiet w Twojej firmie! Wybierz dedykowane szkolenia lub badania.

Szkolenia dedykowane na Dzień Kobiet

Joga twarzy – lifting w Twoich rękach (webinar)

Chcąc zachować zdrowe i jędrne ciało, wykonujemy regularne ćwiczenia fizyczne, aby wzmocnić i zwiększyć wytrzymałość mięśni. Natomiast w celu zachowania młodej skóry twarzy, sięgamy tylko po różnego rodzaju kremy lub korzystamy z zabiegów kosmetycznych. Dlaczego więc w dbaniu o ciało pomijamy mięśnie twarzy i szyi? Gimnastyka twarzy wyraźnie opóźnia procesy starzenia skóry, działa odmładzająco, liftingująco i jednocześnie relaksująco. Wystarczy poświęcić na nią tylko kilka minut dziennie. Dzięki szkoleniu poznasz ćwiczenia twarzy i szyi oraz zaznajomisz się z niezbędnymi trikami pielęgnacyjnymi skóry. Przekonamy Cię, że warto zaprzyjaźnić się z jogą twarzy i wprowadzić ją do swojej pielęgnacyjnej rutyny piękności.

Program:

 • Na czym polega joga twarzy?
 • Dlaczego warto wykonywać jogę twarzy? – ujęcie teoretyczne.
 • Techniki jogi twarzy w działaniu anti-aging.
 • Właściwa pielęgnacja skóry – podstawowe zasady.

Prowadzący: kosmetolog

Czas trwania szkolenia: 60 minut

Pozytywność - w świecie much, motyli i trzmieli (warsztat interaktywny)

Warsztat oparty na psychologii pozytywnej, którego celem jest pokazanie jak wiele w odczuwaniu szczęścia zależy od naszego nastawienia. Podczas interaktywnego warsztatu uczestnicy będą mieli okazję do autorefleksji, poznania nawyków budujących poczucie szczęścia, popracują nad swoimi przekonaniami i nastawieniem. W efekcie końcowym warsztat skłania do wdzięczności, szukania dobrych stron różnych sytuacji, afirmacji siebie i życia, co pozwala na budowanie swojego dobrostanu psychicznego.
Program:

 • Czym jest szczęście?
 • Małe i wielkie przyjemności.
 • Co przeszkadza nam w odczuwaniu szczęścia?
 • Potęga uśmiechu.
 • Wdzięczność.

Czas trwania szkolenia: 90 minut

Prowadzący: specjalista zarządzania zdrowiem

W różu mi do twarzy (warsztat interaktywny)

Warsztat przeprowadzony jest w formie interaktywnej i z wykorzystaniem angażującej uczestników grywalizacji. Dla 3 najbardziej aktywnych uczestników warsztatu przewidziane są upominki. Dzięki innowacyjnej formie spotkania przyswojenie informacji z tematyki warsztatu jest atrakcyjniejsze
i zapadają one w głowie uczestników na dłużej.
Program:

 • Czynniki ryzyka raka piersi.
 • Symptomy raka piersi.
 • Diagnostyka nowotworów piersi.
 • Samobadanie piersi – znaczenie i zasady.

Czas trwania szkolenia: 60 minut

Prowadzący: specjalista zarządzania zdrowiem

Badania dedykowane na Dzień Kobiet

Badanie ultrasonograficzne

Nieinwazyjne i jedno z podstawowych badań obrazowych. Pozwala na ocenę wielkości oraz kształtu narządów wewnętrznych, stwierdzenie obecności guzów czy nowotworów, jak również wykrycie wielu stanów chorobowych w organizmie. Badania USG wykorzystuje się w najczęściej w profilaktyce raka piersi (u młodszych kobiet), chorób tarczycy, czy chorób w obrębie układu pokarmowego.

Typy badań do wyboru: USG piersi, USG brzucha, USG tarczycy, USG dopplerowskie

Mammografia

Bezbolesne, obrazowe badanie piersi, wykorzystujące niewielką dawkę promieniowania rentgenowskiego. Cyfrowy aparat może pokazać nawet milimetrowe zmiany, co pozwala na wczesne wykrycie nowotworu. Badanie polega na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Zaleca się wykonywanie go raz na dwa lata u kobiet powyżej 40. roku życia, a raz w roku u kobiet po 50. roku życia.

Badanie wykonywane jest w mammobusie

Badanie markerów nowotworowych

Markery nowotworowe, zwane również znacznikami nowotworowymi, to substancje chemiczne, które wytwarzane są w większych ilościach w tkankach organizmu w momencie powstawania nowotworów. Identyfikacja znaczników pozwala na ustalenie stopnia zaawansowania choroby nowotworowej.

Badania markerów do wyboru:

 • CA-125 (jajniki)
 • CA 15-3 (piersi)
 • PSH (gruczoł krokowy)
 • CA 19-9 (trzustka, drogi żółciowe)
 • CEA (jelito grube, płuco, przewód pokarmowy)
 • AFP (wątroby)
 • CYFRA 21-1 (płuco)
Badanie densytometryczne

Bezbolesne i szybkie badanie gęstości kości jest podstawowym badaniem w diagnostyce osteoporozy (choroby, która charakteryzuje się powolnym ubytkiem masy kostnej, powodując osłabienie struktury kości i zwiększenie ryzyko urazów). Do badania używa się aparatu rentgenowskiego. Najczęściej bada się kość udową lub odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Badanie to nie wymaga szczególnego przygotowania.

Badanie odbywa się w mobilnym punkcie – osteobusie.

Konsultacja kosmetologiczna

Wiele kobiet dbając o swoją cerę, nie ma pojęcia jakie kosmetyki będą najlepszym wyborem. Głównym celem konsultacji jest określenie typu oraz stanu skóry. Kosmetolog udziela porad na temat odpowiedniej pielęgnacji skóry w warunkach domowych, a jeśli istnieje taka potrzeba, rekomenduje odpowiednie usługi kosmetologiczne jak również plan pielęgnacji.

Konsultacje podologiczne

Celem konsultacji jest ocena stanu zdrowia, deformacji, kontrola stanu skóry stóp oraz stanu paznokci. Podolog udziela również porad na temat odpowiedniej higieny i pielęgnacji stóp, a jeśli zaistnieje taka potrzeba, rekomenduje odpowiednią formę terapii.

Badania trychologiczne

Bezbolesne i nie wymagające żadnego przygotowania badanie polegające na weryfikacji stanu skóry głowy, włosów, mieszków włosowych oraz faz wzrostu cebulek. Umożliwia poznanie przyczyn problemów z włosami (m.in. wypadania, pojawiania się łupieżu czy też przetłuszczania). Badanie polega na powiększeniu i analizie badanych obszarów. Badanie trychologiczne pozwala również na określenie czy w organizmie nie pojawiają się objawy poważnych chorób.

Zapytaj o szczegóły

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

XIV Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy

Tegoroczna, czternasta już Konferencja Liderów Bezpiecznej Pracy organizowana przez CIOP-PIB miała miejsce 14. i 15. listopada w Katowicach. W tym roku tematem Konferencji była "Komunikacja na rzecz bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie”.

Czytaj więcej »