Fundusze Unijne

Niwelowanie bólu układu mięśniowo –szkieletowego

ID 3202

Czas trwania:

90 minut

Szkolenie organizowane w formie zamkniętej

Opis szkolenia

Szacuje się, że 75-85% populacji w ciągu całego życia doświadczy co najmniej jednego epizodu bólu kręgosłupa. Znajomość i stosowanie zasad ergonomii w miejscu pracy pozwala na uniknięcie przeciążeń kręgosłupa, jednak w profilaktyce bólu kręgosłupa równie istotny jest ruch. Zachowanie prawidłowej wagi ciała i siły mięśniowej oraz utrzymanie zakresów ruchu w stawach to najlepszy sposób na zachowanie zdrowego kręgosłupa.

Szkolenie prowadzone jest przez fizjoterapeutę, w formule online.

Grupa docelowa

Szkolenie skierowane jest szczególnie do pracowników przebywających dłuższy czas w określonej pozycji ciała oraz osób, które doświadczyły epizodu bólu kręgosłupa, a także  do wszystkich innych osób, które chciałyby wzmocnić mięśnie grzbietu i zapobiec schorzeniom układu mięśniowo-szkieletowego.

Zawartość

 • Część teoretyczna, podczas której uczestnik otrzyma wiedzę z zakresu anatomii wybranych obszarów ciała człowieka (nadgarstek, szyja, kolana, kręgosłup) oraz mechanizmów powstawania przeciążeń i kontuzji,
 • Część praktyczna obejmującej sposoby leczenia patologicznych zmian w układzie mięśniowo-szkieletowym, m.in. stretching, rolowanie, fizykoterapia, masaż, sporty prozdrowotne, ergonomia pracy.

 Efekty kształcenia

 • Poznanie mechanizmów powstawania bólu w układzie ruchu.
 • Rozumienie potrzeby profilaktyki schorzeń kręgosłupa.
 • Umiejętność dostosowania technik zapobiegających lub minimalizujących bóle mięśniowo-szkieletowe.

  Zapytaj o szczegóły

  Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

  Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

  Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

  Chcesz o coś zapytać?