Fundusze Unijne
Specjalista ds

Specjalista ds. ochrony środowiska – aktualne przepisy prawne – wyjazdowe

ID 3122

Czas trwania: 5 dni

Opis szkolenia

Ochrona środowiska w firmie stanowi ważne zagadnienie zarówno w ujęciu prawnym, jak i ekonomicznym. Przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów prawnych jest nie tylko obowiązkiem przedsiębiorcy, ale i wpływa na finanse jego działalności. Głównym celem trzydniowego intensywnego szkolenia jest aktualizacja wiedzy z zakresu zmieniających się przepisów prawnych w dziedzinie ochrony środowiska. Szkolenie ma charakter praktyczny. Trenerzy to pracownicy administracji państwowej, którzy poza znajomością prawa podzielą się również wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Forma wyjazdowa szkolenia stwarza również okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Grupa docelowa

Szkolenie skierowane jest do specjalistów ds. ochrony środowiska lub osób odpowiedzialnych za działy ochrony środowiska w przedsiębiorstwach.

Zawartość

  • Dzień I: Obowiązują ceregulacje prawne ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi
  • Dzień II: Zasady prawidłowej gospodarki odpadami w przedsiębiorstwie
  • Dzień III: Prawo wodne –praktyczne podejście, interpretacje przepisów po nowelizacji ustawy
  • Dzień IV: Emisja zanieczyszczeń do powietrza, opłaty za korzystanie ze środowiska oraz podstawy raportowania KOBIZE i PRTR. Praktyczne warsztaty.
  • Dzień V: Warsztaty

Potwierdzenie kwalifikacji

Po szkoleniu otrzymają Państwo certyfikat uczestnictwa SQD Alliance.

Powiązane szkolenia

  • ID 3160 – Zarządzanie energią w przedsiębiorstwie oraz 100% finansowanie inwestycji efektywności energetycznej w formule „Białych certyfikatów”
  • ID 3006 – Przegląd i interpretacja wymagań normy ISO 50001:2018
  • ID 9210 – Auditor wewnętrzny systemu zarządzania energią wg ISO 50001:2018

Cena zawiera

Materiały szkoleniowe, wydanie certyfikatu, 2 noclegi w pokoju 1-osobowym, 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), przerwy kawowe, komfortową salę wykładową z pełnym wyposażeniem multimedialnym.

Chcesz o coś zapytać?