Zarządzanie specyficznymi wymaganiami klientów. Warsztaty na bazie wymagań Mercedes-Benz AG
ID 9403
Potwierdzenie kwalifikacji:
eCertyfikat SQD Alliance
Czas trwania:
2 dni
Opis szkolenia
Przedmiotem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z wytycznymi dotyczącymi zarządzania specyficznymi wymaganiami klientów w branży motoryzacyjnej oraz przegląd specyficznych wymagań klienta Mercedes-Benz AG zarówno w oparciu o najnowsze wydanie MBST 2025 – Mercedes Benz Special Terms, jak również poprzez poznanie podstawowych narzędzi wykorzystywanych w codziennej współpracy z Mercedes-Benz. Dzięki wspólnej dyskusji w czasie wykładów i ćwiczeń uczestnicy będą mogli poznać dobre praktyki współpracy z Mercedes-Benz nie tylko w fazie wdrożeniowej, ale również po zatwierdzeniu wyrobu i w produkcji seryjnej.
Grupa docelowa
Szkolenie skierowane jest do inżynierów jakości odpowiedzialnych za kontakt z klientem Mercedes-Benz AG zarówno w fazie wdrożeniowej, zatwierdzania wyrobu i procesu, jak i w procesie zarządzania reklamacjami oraz do osób zarządzających wdrożeniami nowych projektów dla Mercedes-Benz.
Zawartość
- Podstawowe pojęcia.
- Zarządzanie CSR w świetle wymagań IATF 16949:2016.
- Analiza Mercedes-Benz Special Terms 2025 (z uwzględnieniem zmian w stosunku do MBST2020).
- Zapewnienie poziomu dojrzałości nowych części zgodnie z VDA MLA.
- Wyjaśnienie oznaczeń dostaw przedseryjnych w projektach Mercedes-Benz.
- Audity zgodnie z wymaganiami klienta Mercedes-Benz.
- Przegląd aplikacji Mercedes-Benz Supplier Portal: WBV, MatOne, Certus, DocMaster, START, Qunect, Argus, PIA, SQMS, eSep++, IBL, EBSC.
Egzamin/test
Po zakończonym szkoleniu przewidziany jest test pisemny dla uczestników, weryfikujący nabytą wiedzę.
Potwierdzenie kwalifikacji
Po szkoleniu otrzymają Państwo certyfikat uczestnictwa SQD Alliance.
Efekty kształcenia
- Nabycie podstawowej wiedzy w zakresie globalnych CSR Mercedes-Benz.
- Zapoznanie się z wymaganiami dotyczącymi zarządzania CSR w oparciu o IATF 16949.
- Poznanie głównych dokumentów i formularzy wymaganych do zatwierdzenia wyrobów i procesów.
- Nabycie podstawowej wiedzy związanej z poruszaniem się w obsłudze tego klienta.
- Wymiana dobrych praktyk z trenerem oraz pozostałymi uczestnikami w związku ze współpracą z Mercedes-Benz.
Potwierdzenie kwalifikacji
Po szkoleniu otrzymają Państwo eCertyfikat uczestnictwa SQD Alliance
Szkolenia powiązane
- (ID 3008) – Specyficzne Wymagania Klientów (CSR) w systemie zarządzania jakością w branży motoryzacyjnej
- (ID 9200) – Zarządzanie specyficznymi wymaganiami klientów. Warsztaty na bazie grupy VW (CSR w powiązaniu z Formel Q)
- (ID 9404) – Zarządzanie specyficznymi wymaganiami klientów. Warsztaty na bazie wymagań Mercedes-Benz AG – szkolenie aktualizacyjne od MBST2020 do MBST2025
Cena zawiera
Materiały szkoleniowe, wydanie certyfikatu, obiad, przerwy kawowe, komfortową salę wykładową z pełnym wyposażeniem multimedialnym.
Zapytaj o szczegóły
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.
Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.
Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.