Fundusze Unijne

Szkolenia e-learnigowe bhp

Zapewnij swoim pracownikom najlepsze szkolenie BHP!

Wykorzystaj e-learning, by szkolić z BHP online

Jesteś przedsiębiorcą? Zatrudniasz nowego pracownika? Jako pracodawca masz prawny obowiązek zapewnić pracownikowi szkolenie z zakresu bhp. Dodatkowo musisz pamiętać o szkoleniach okresowych dla swojej kadry. Jeżeli do tej pory kursy bhp Tobie i Twoim pracownikom kojarzyły się z nieciekawą formą i nudnymi wykładami, pora to zmienić.

Skorzystaj z gotowych szkoleń bhp dla pracowników i kierowników. Dzięki temu w prosty i szybki sposób zrealizujesz obowiązkowe szkolenia bhp w atrakcyjnej, nowoczesnej formie. Treści szkoleniowe są uporządkowane i podzielone tematycznie, dzięki czemu stworzone przez nas kursy są spójne i łatwiejsze w odbiorze dla uczestnika. Do tego forma szkolenia, pełna quizów i ćwiczeń, pomaga w lepszym skupieniu i efektywnej nauce, a elementy interaktywne oraz filmy instruktażowe zapewniają większe zaangażowanie.

Twoi pracownicy pracują zdalnie?
Zapewnij im wymagane prawnie szkolenia bhp

Zgodnie z nowelizacją Kodeksu pracy, od 7 kwietnia 2023 roku szkolenia okresowe bhp stają się obowiązkowe dla pracowników administracyjno-biurowych, wykonujących pracę zdalnie. Dlatego szkolenie e-learningowe bhp to świetna opcja dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników w trybie pracy zdalnej.

Co zyskujesz?

Aktywizacja kursantów

Wykorzystanie grywalizacji oraz interaktywnych elementów w postaci quizów i ćwiczeń nie tylko pozwala utrzymać skupienie kursanta, ale także uatrakcyjnia naukę. Filmy instruktażowe z kolei przekazują praktyczną wiedzę na temat tego, jak prawidłowo reagować w konkretnej sytuacji, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Nowoczesna platforma

Zautomatyzowany system umożliwia natychmiastową rejestrację i wystawianie zaświadczeń o ukończeniu szkolenia. Dodatkowo dzięki funkcji koordynatora możesz kontrolować postępy swoich pracowników.

Efektywna nauka

Kursy opracowane są w formie prezentacji ikonograficzno-tekstowej. Ponadto ścieżka dydaktyczna e-szkolenia została zaprojektowana tak, aby utrzymać koncentrację, łatwiej przyswoić wiedzę i zapamiętać kluczowe zagadnienia.

Konsultacje z ekspertem

Do każdego z naszych szkoleń przypisany jest ekspert z dziedziny BHP, któremu w każdej chwili możesz zadać pytanie dotyczące nurtujących Cię kwestii. Dzięki temu szybko rozwiejesz swoje wątpliwości i zyskasz wiedzę z pewnego źródła.

Sprawdź jak wygląda nasz kurs!

Chcesz zobaczyć, jak wygląda nasze szkolenie? Poniżej przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kilka slajdów, które pozwolą Ci zapoznać się z przykładowymi materiałami i elementami interaktywnymi zawartymi w e-szkoleniach bhp.

To nie wszystko! Jeśli będziesz zainteresowany udostępnimy Ci 14-dniowe bezpłatne demo na naszej platformie e-learningowej.

Zapytaj o szkolenie bhp

Cena szkolenia

e-learningowego
od 50
Netto
 • Szkolenia okresowe BHP
 • Szkolenie z metodyki instruktażu stanowiskowego

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Jakie szkolenia oferujemy w formie e-learningu?

Opinie kursantów

Najczęściej zadawane pytania

Zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy, pracownik nie może pełnić obowiązków zawodowych, do wykonywania których nie posiada wymaganych kwalifikacji lub potrzebnych umiejętności, a także dostatecznej znajomości przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Szkolenie umożliwia ponadto uzyskanie, aktualizowanie lub uzupełnienie wiedzy i umiejętności dotyczących wykonywania pracy i zasad bhp.

Forma szkolenia zależna jest od tego, jakie stanowisko zajmuje pracownik:

 • pracodawcy wykonujący zadania służby bhp – szkolenie w formie kursu lub seminarium,
 • pracodawcy i inne osoby kierujące pracownikami – szkolenie w formie kursu lub seminarium albo samokształcenia kierowanego,
 • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych – szkolenie realizowane przez instruktaż,
 • pracownicy inżynieryjno-techniczni, pracownicy służby bezpieczeństwa i higieny pracy i osoby wykonujące zadania tej służby, pracownicy administracyjno-biurowi oraz pracownicy, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bhp – szkolenie w formie kursu lub seminarium albo samokształcenia kierowanego.

Szkolenie z bhp w formie samokształcenia kierowanego (e-learningu) dopuszcza się u wszystkich grup, za wyjątkiem pracowników zatrudnionych na stanowisku robotniczym. Jako jedyni nie mogą oni odbywać szkolenia w formie samokształcenia kierowanego (w formie e-learningowej).

Pracownik może być zwolniony ze szkolenia okresowego w przypadku, gdy:

 • posiada aktualne zaświadczenie o odbyciu wymaganego szkolenia u innego pracodawcy,
 • odbył szkolenie okresowe wymagane dla osoby zatrudnionej na stanowisku należącym do innej grupy stanowisk, jeżeli jego program uwzględnia zakres tematyczny wymagany programem szkolenia okresowego obowiązującego na nowym stanowisku pracy.

 

Zgodnie z nowelizacją Kodeksu pracy, od 7 kwietnia 2023 roku szkolenia okresowe bhp stają się obowiązkowe dla pracowników administracyjno-biurowych, wykonujących pracę zdalnie.

Wstępne szkolenie bhp powinno być przeprowadzone w pierwszym dniu zatrudnienia, zanim pracownik zostanie dopuszczony do wykonywania swoich obowiązków. Szkolenia okresowe wykonuje się do dwunastu miesięcy od odbycia szkolenia wstępnego.

Wyjątkiem są tutaj pracodawcy oraz osoby kierujące pracownikami. Mają one obowiązek przejścia szkolenia okresowego w ciągu sześciu miesięcy od rozpoczęcia pracy (od odbycia szkolenia wstępnego).

Po upływie roku od odbycia szkolenia wstępnego (instruktażu ogólnego) pracownik powinien przejść szkolenie okresowe. Wyjątek stanowią pracodawcy oraz osoby kierujące pracownikami. Mają oni obowiązek przejścia szkolenia okresowego bhp w ciągu sześciu miesięcy od rozpoczęcia pracy.

Ważność szkolenia okresowego zależy od tego, jakie stanowisko zajmuje pracownik:

 • pracodawcy i inne osoby kierujące pracownikami – 5 lat,
 • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych – 3 lata,
 • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych przy pracach szczególnie niebezpiecznych – 1 rok,
 • pracownicy inżynieryjno-techniczni – 5 lat,
 • pracownicy służby bezpieczeństwa i higieny pracy i osoby wykonujące zadania tej służby – 5 lat,
 • pracownicy na stanowiskach administracyjno-biurowych – 6 lat,
 • pracownicy, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bhp – 5 lat.

Czas trwania szkolenia okresowego online jest zależny od samego kursanta i jego zaangażowania w szkolenie. Należy pamiętać, że w celu uzyskania zaświadczenia o ukończonym szkoleniu należy pozytywnie zdać egzamin sprawdzający.

Chcesz o coś zapytać?