Ergonomiczne miejsce pracy

Podczas swojej pracy większość czasu spędzasz przy biurku, przed komputerem? Osiem godzin dziennie, codziennie to dużo czasu. Odpowiednie ustawienie biurka, krzesła i monitora ma wpływ na Twoje zdrowie, samopoczucie w pracy oraz Twoją wydajność. 

Ergonomiczne stanowisko pracy

Zadbaj o to, aby Twoje stanowisko pracy było odpowiednio dostosowane do Ciebie. W łatwy sposób możesz stworzyć miejsce pracy, które będzie ergonomiczne.  Zobacz filmik, w którym przedstawiamy, w jaki sposób przygotować swoje miejsce pracy. To nie jest takie trudne.

Naucz dziecko podstaw ergonomii

Przygotowując i dbając o własne miejsce pracy, nie zapominajmy o swoich dzieciach. Ucząc nasze dzieci odpowiedniej postawy oraz zasad, do jakich należy się stosować, spędzając czas przy biurku, dbamy o ich zdrowie.

Badania pokazują, że w obecnych czasach aż ¾ dzieci ma wady postawy. Dbajmy o młode pokolenie i uczmy ich już od najmłodszych lat, jak ważna jest ergonomia miejsca pracy. O czym należy pamiętać?
Podstawowe zasady:

 • proste plecy,
 • odcinek lędźwiowy i dolny piersiowy oparty,
 • nogi powinny całymi stopami dotykać podłoża lub podnóżka i być ugięte w kolanach pod kątem 90 stopni,
 • ręce swobodnie oparte na blacie i ugięte pod kątem 90 stopni,
 • łokcie nie powinny leżeć na stole, ale nieco wystawać poza jego brzeg,
 • głowa powinna być nieznacznie pochylona nad stołem,
 • odległość oczu od końca pióra/długopisu powinna wynosić 30–35 cm.

Przestrzeganie powyższych zasad umożliwia wyrobienie nawyku utrzymania prawidłowej pozycji siedzącej i uniknięcie wad postawy. A ponieważ najskuteczniejszą metodą nauka poprzez zabawę, przygotowaliśmy specjalną kolorowankę, dzięki której Twoje dziecko zapamięta te zasady.

Kolorowanka ergonomia

POBIERZ KOLOROWANKĘ (KLIKNIJ TUTAJ)

Ergonomia w zakładzie pracy

Poprawa zdrowia pracowników, zwiększenie efektywności ich pracy czy optymalizacja kosztów to najważniejsze z korzyści, jakie osiągnie Twoje przedsiębiorstwo inwestując w ergonomię w miejscu pracy. Jeśli potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z nami. Podczas naszej współpracy:

 • Wskażemy obszary do doskonalenia pod kątem ergonomii.
 • Pokażemy, jakie działania należy podjąć, aby poprawić warunki pracy.
 • Podniesiemy świadomość w zakresie ergonomii, co przełoży się na efektywność pracy Twoich pracowników.
 • Dzięki realizacji naszych zaleceń poprawi się stan zdrowia Twoich pracowników, a przez to również ich satysfakcja z pracy.
 • Efektem końcowym będą mniejsze koszty pracodawcy związane z absencją chorobową pracowników.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły – kliknij tutaj.

Interesuje Cię temat ergonomii w miejscu pracy? Weź udział w bezpłatnym webinarze pn. Ergonomia w środowisku pracy z cyklu #HealthyMe

Ergonomiczne miejsce pracy Darmowy webinar SQDA #HealthyMe - Ergonomia w środowisku pracy
Ergonomia w środowisku pracy – darmowy webinar z cyklu #HealthyMe
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Lean Manufacturing

Lean Manufacturing

Gospodarka w Polsce, jak i na świecie, przeżywa teraz trudny okres związany z sytuacją epidemiczną. Większość zakładów produkcyjnych przechodzi kryzys związany z koniecznością redukcji zatrudnienia, co spowodowane jest mniejszymi zamówieniami

Czytaj więcej »
Częstotliwość szkoleń okresowych bhp

Po ilu latach musimy powtórzyć okresowe szkolenie bhp?

Obowiązkiem pracodawcy jest nie tylko zapewnienie odpowiednich warunków pracy, ale też zorganizowanie szkoleń dla pracowników, przystosowujących do wykonywania zawodu. Jednym z najważniejszych zobowiązań pracodawcy jest konieczność przeprowadzania obowiązkowych szkoleń bhp.

Czytaj więcej »