Fundusze Unijne

ARIA – Akademia Robotyzacji i Automatyzacji

ID 9229

Czas trwania:

Czas trwania: 5 dni (godz. 9.00 – 16.00)

Opis szkolenia

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat praktycznego podejścia do procesu automatyzacji i robotyzacji w przemyśle oraz wzrost świadomości wśród firm integratorskich i produkcyjnych dotyczący aspektów prawnych, ekonomicznych oraz istniejących możliwości technicznych. Pragniemy, aby uczestnicy poznali wartościowe „nawyki – umiejętności”, których stosowanie pomaga przeprowadzać, w sposób efektywny i skuteczny, procesy robotyzacji i automatyzacji, a następnie sprawować nad nimi nadzór.

Grupa docelowa

Działy UR (Utrzymania Ruchu) w firmach, nadzór i obsługa linii produkcyjnych, działy zajmujące się zarządzaniem optymalizacjami, nowymi projektami – uruchomieniami, inwestycjami, jak również tzw. „integratorzy” – firmy świadczące usługi montażu automatycznych/zrobotyzowanych linii produkcyjnych.

Zawartość

 • Dzień 1: Prawne aspekty bezpieczeństwa maszyn
 • Dzień 2: DBR77.com – założenia, planowanie, kalkulacja, symulacja produkcji, „bliźniak cyfrowy”, RFQ, finansowanie i całościowy nadzór nad projektem automatyzacji i robotyzacji
 • Dzień 3: TPM, SMED, analiza ryzyka, cyberbezpieczeństwo zakładu produkcyjnego, półwyrobu i wyrobu
 • Dzień 4: Zasady doboru robotów/narzędzi, budowa robota i kontrolera, różnice w kontrolerach, protokoły komunikacyjne, narzędzia do bezpieczeństwa, symulacje komputerowe, podłączanie kontrolera i pierwsze uruchomienie
 • Dzień 5: Praca w zrobotyzowanym środowisku – praktyczne podejście do instalacji, uruchomienia, obsługi oraz integracji robota przemysłowego FANUC – warsztaty

Egzamin/test

Po zakończonym szkoleniu przewidziany jest test pisemny dla uczestników, weryfikujący nabytą wiedzę. Test nakierowany jest na wychwytywanie ryzyk i szans w kwestii robotyzacji i automatyzacji w środowisku pracy.

Potwierdzenie kwalifikacji

Po szkoleniu otrzymają Państwo certyfikat uczestnictwa SQD Alliance.

Efekty kształcenia

 • Sprawne poruszanie się po wymaganiach prawnych związanych z robotyzacją i automatyzacją.
 • Najbardziej skuteczne i efektywne podejście do planowania, wdrażania i nadzoru nad zautomatyzowanymi liniami.
 • Świadomość „wyzwań”, znajomość narzędzi pomagających w zarządzaniu tego typu projektami, jak również nabycie „zdrowych nawyków” umożliwiających minimalizację, a wręcz unikanie nieprzewidzianych i niepożądanych zjawisk w procesach optymalizacji produkcji.
 • Prawidłowy dobór robota przemysłowego do aplikacji, świadomość możliwości robotów – znajomość dostępnych opcji i narzędzi, konfiguracja robota pod konkretną aplikację.

Szkolenia powiązane

Informacje dodatkowe

Warsztaty z robotyki zostaną przeprowadzone na robocie sześcioosiowym FANUC w najnowszej generacji kontrolera R30iB Plus przez doświadczonego trenera z Akademii FANUC .

Partnerzy:

Cena zawiera

Materiały szkoleniowe, wydanie certyfikatu, obiad, przerwy kawowe, komfortową salę wykładową z pełnym wyposażeniem multimedialnym.

  Zapytaj o szczegóły

  Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

  Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

  Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

  Chcesz o coś zapytać?