Fundusze Unijne

Rozwój w czasie pandemii

Pandemia zmieniła nasze nawyki i przyzwyczajenia. Na całym świecie edukacja przeniosła się do internetu, a e-learning stał się naszą nową rzeczywistością. Wiele firm wprowadza do swoich usług szkolenia w formie online, dzięki czemu dostępność takich szkoleń znacząco się zwiększyła.

Przewaga e-learningu nad szkoleniami stacjonarnymi

Jedną z największych zalet e-learningu jest to, że nie ograniczają nas kilometry. Poszukując odpowiedniego szkolenia stacjonarnego, często napotykanym problemem bywa właśnie odległość – zdarzało się więc, że nie braliśmy udziału w szkoleniu ze względu na to, że odbywało się w zbyt odległej miejscowości. Jednak w przypadku e-learningu nic nas nie ogranicza. Wystarczy, że mamy przy sobie laptop lub tablet, czy nawet telefon – nieważne, gdzie jesteśmy. Właśnie z tego powodu łatwiej nam wybrać takie szkolenie.

W związku z rozwojem e-learningu w Polsce i na całym świecie oraz brakiem niektórych ograniczeń, które dotyczą szkoleń stacjonarnych, coraz częściej decydujemy się na tę formę szkoleń. Można zauważyć, że ofert szkoleń w takiej formule stale przybywa – mamy więc większą możliwość wyboru, a dodatkowo nie musimy zwracać uwagi na takie kwestie jak transport czy nocleg i związane z tym koszty. Warto więc potraktować to jako okazję do rozwoju.

Bezpieczeństwo w czasie pandemii

To, na co obecnie każdy z nas zwraca szczególną uwagę, to kwestia bezpieczeństwa. Staramy się ograniczać kontakty z innymi ludźmi, unikamy zatłoczonych miejsc publicznych. Niewątpliwą przewagą szkoleń online nad szkoleniami stacjonarnymi jest to, iż w żaden sposób nie narażają naszego bezpieczeństwa. Odbycie szkolenia nie wymaga od nas żadnego kontaktu „na żywo” z innymi osobami, a dodatkowo nie musimy nawet w tym celu wychodzić z domu.

Oczywiście nie każdy ma tyle motywacji oraz samodyscypliny, aby przejść całe szkolenie w pełnym skupieniu. Szczególnie, że nikt nie sprawuje nad nim kontroli, a wokół jest wiele rozpraszaczy. Dlatego warto więc wybrać takie szkolenie, które przygotowane jest z myślą o aktywizacji uczestnika, a treści przedstawione są w ciekawy, interesujący sposób.

    Chcesz o coś zapytać?