SQDA zainwestowało w platformę robotów

Jak informowaliśmy w sierpniu br. SQD Alliance zostało jednym z inwestorów pierwszej na świecie platformy robotów DBR77.com. Co to oznacza dla dalszego rozwoju SQD Alliance oraz jakie perspektywy na przyszłość otwiera? O kulisach tych działań opowiadają członkowie Zarządu SQDA.

DBR77.com to startup, który oferuje innowacyjne na skalę światową rozwiązanie. Jak podkreśla DBR77 – „Nigdzie indziej nie istnieje wirtualna przestrzeń, która umożliwia firmom produkcyjnym zaprojektowanie stanowiska pracy wykorzystując narzędzia 3D i dobór robota zgodnie z ich potrzebami”.  Dodatkowo w jednym miejscu łączy dwie strony transakcji – Inwestorów, będących klientami oraz dostawców rozwiązań zrobotyzowanych. Od teraz nawet małe przedsiębiorstwa mogą w łatwy sposób zautomatyzować procesy w swoich zakładach.

Widząc tak duży potencjał w rozwoju robotyzacji, przy jednoczesnym połączeniu dwóch modeli biznesowych – formuły marketplace oraz SaaS, postanowiliśmy zrobić kolejny krok w kierunku rozwoju Przemysłu 4.0. Modernizacja i automatyzacja to przyszłość przemysłu. Niemalże z dnia na dzień widać, jak kolejne linie produkcyjne są automatyzowane, a trend ten będzie się rozwijał. Oznacza to tylko jedno – znaczenie robotyzacji w przemyśle rośnie, a rozwiązania takie, jakie oferuje DBR77.com są przyszłością.– mówi Dariusz Grzegorczyk, członek Zarządu SQD Alliance.

SQD Alliance jest jednym z 3 inwestorów w tej rundzie finansowania. Wspólnie z Adamem Rudowskim, założycielem firmy Veracomp S.A. oraz Konradem Sitnikiem – EEC Ventures podpisaliśmy umowę inwestycyjną, dzięki której kapitał spółki został podniesiony o kwotę 3,5 mln zł. Środki finansowe z rundy seed zgodnie z zapowiedzią startupu zostaną wykorzystane na dalszy rozwój produktu oraz rozpowszechnianie platformy na polskim rynku.

Biorąc pod uwagę zmiany jakie zachodzą na rynku, a także słuchając na co dzień naszych klientów, którzy funkcjonują w wielu branżach – produkcyjnej, motoryzacyjnej, spożywczej, budowlanej, energetycznej czy usługowej, widzimy, jak bardzo firmy w obecnym czasie nastawione są z jednej strony na wykwalifikowaną kadrę, jej bezpieczeństwo – szczególnie obecnie w dobie pandemii, ale z drugiej strony, tam gdzie to możliwe, szukają rozwiązań, które usprawnią i zoptymalizują ich pracę, upatrując przyszłość właśnie w automatyzacji. Biorąc pod uwagę te trendy postanowiliśmy zainwestować w nowopowstały startup i być częścią tak fascynującego procesu robotyzacji w przemyśle. – podkreśla Donat Thomanek, członek Zarządu SQD Alliance.

Rok po zmianach właścicielskich oraz rebrandingu firmy SQD Alliance (dawniej Team Prevent Poland) spółka może się pochwalić inwestycjami i wzrostem, który tym bardziej w tak trudnym czasie pandemii, jeszcze bardziej umocnił pozycję firmy na polskim i zagranicznym rynku. Krok po kroku, zapowiadane początkiem roku zmiany i rozwój SQDA w ramach takich tematów jak: automatyzacja procesów, digitalizacja pracy, rozwój nowych metod nauczania są realizowane, a kolejne miesiące zapowiadają się równie ciekawie.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn

Team Prevent na Powiatowych Targach Pracy

W dniu 14 kwietnia 2016 roku Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie po raz czwarty już zorganizował Powiatowe Targi Pracy i Aktywności Społecznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta pszczyński Paweł

Czytaj więcej »

Harmonogram szkoleń otwartych

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem szkoleń otwartych na październik/listopad 2015 r. Sprawdź harmonogram szkoleń: Harmonogram szkoleń otwartych Training timetable Kontakt ws. szkoleń oraz zgłoszenia: Dział Szkoleń tel.: +48 32

Czytaj więcej »

Katalog szkoleń on-line

W odpowiedzi na Państwa liczne zapytania, dotyczące elektronicznej wersji naszego nowego wykazu szkoleń na nadchodzący rok 2012, mamy przyjemność oddać w Państwa ręce katalog szkoleń w wersji on-line. Elektroniczna wersja

Czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Nowotwory złośliwe są w Polsce drugą po chorobach układu krążenia najczęstszą przyczyną zgonów. W wyniku tych schorzeń umiera rocznie około 96 tysięcy Polaków, co stanowi 25% wszystkich zgonów. Prognozy na

Czytaj więcej »