SQDA zainwestowało w platformę robotów

Jak informowaliśmy w sierpniu br. SQD Alliance zostało jednym z inwestorów pierwszej na świecie platformy robotów DBR77.com. Co to oznacza dla dalszego rozwoju SQD Alliance oraz jakie perspektywy na przyszłość otwiera? O kulisach tych działań opowiadają członkowie Zarządu SQDA.

DBR77.com to startup, który oferuje innowacyjne na skalę światową rozwiązanie. Jak podkreśla DBR77 – „Nigdzie indziej nie istnieje wirtualna przestrzeń, która umożliwia firmom produkcyjnym zaprojektowanie stanowiska pracy wykorzystując narzędzia 3D i dobór robota zgodnie z ich potrzebami”.  Dodatkowo w jednym miejscu łączy dwie strony transakcji – Inwestorów, będących klientami oraz dostawców rozwiązań zrobotyzowanych. Od teraz nawet małe przedsiębiorstwa mogą w łatwy sposób zautomatyzować procesy w swoich zakładach.

Widząc tak duży potencjał w rozwoju robotyzacji, przy jednoczesnym połączeniu dwóch modeli biznesowych – formuły marketplace oraz SaaS, postanowiliśmy zrobić kolejny krok w kierunku rozwoju Przemysłu 4.0. Modernizacja i automatyzacja to przyszłość przemysłu. Niemalże z dnia na dzień widać, jak kolejne linie produkcyjne są automatyzowane, a trend ten będzie się rozwijał. Oznacza to tylko jedno – znaczenie robotyzacji w przemyśle rośnie, a rozwiązania takie, jakie oferuje DBR77.com są przyszłością.– mówi Dariusz Grzegorczyk, członek Zarządu SQD Alliance.

SQD Alliance jest jednym z 3 inwestorów w tej rundzie finansowania. Wspólnie z Adamem Rudowskim, założycielem firmy Veracomp S.A. oraz Konradem Sitnikiem – EEC Ventures podpisaliśmy umowę inwestycyjną, dzięki której kapitał spółki został podniesiony o kwotę 3,5 mln zł. Środki finansowe z rundy seed zgodnie z zapowiedzią startupu zostaną wykorzystane na dalszy rozwój produktu oraz rozpowszechnianie platformy na polskim rynku.

Biorąc pod uwagę zmiany jakie zachodzą na rynku, a także słuchając na co dzień naszych klientów, którzy funkcjonują w wielu branżach – produkcyjnej, motoryzacyjnej, spożywczej, budowlanej, energetycznej czy usługowej, widzimy, jak bardzo firmy w obecnym czasie nastawione są z jednej strony na wykwalifikowaną kadrę, jej bezpieczeństwo – szczególnie obecnie w dobie pandemii, ale z drugiej strony, tam gdzie to możliwe, szukają rozwiązań, które usprawnią i zoptymalizują ich pracę, upatrując przyszłość właśnie w automatyzacji. Biorąc pod uwagę te trendy postanowiliśmy zainwestować w nowopowstały startup i być częścią tak fascynującego procesu robotyzacji w przemyśle. – podkreśla Donat Thomanek, członek Zarządu SQD Alliance.

Rok po zmianach właścicielskich oraz rebrandingu firmy SQD Alliance (dawniej Team Prevent Poland) spółka może się pochwalić inwestycjami i wzrostem, który tym bardziej w tak trudnym czasie pandemii, jeszcze bardziej umocnił pozycję firmy na polskim i zagranicznym rynku. Krok po kroku, zapowiadane początkiem roku zmiany i rozwój SQDA w ramach takich tematów jak: automatyzacja procesów, digitalizacja pracy, rozwój nowych metod nauczania są realizowane, a kolejne miesiące zapowiadają się równie ciekawie.

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
Otwórzmy serca: Udało się!

Otwórzmy serca: Udało się!

Zbiórka pieniędzy dla Kasi, młodej mamy, która walczy z rakiem została zakończona. Udało się zebrać całą potrzebną kwotę! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do naszej firmowej zbiórki wspierając naszą

Czytaj więcej »

Akcja “Szczęśliwsze dzieci” na finiszu!

Z inicjatywy pracowników BAD oraz przy wsparciu Team Prevent Poland 1 marca br. została zainicjowana akcja, której rozmiary przeszły najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców. Informacja o zorganizowaniu zbiórki darów dla dzieci

Czytaj więcej »