Nowość

Auditor VDA – kurs kwalifikacyjny (Podstawowa kwalifikacja dla auditorów)

ID 104

Potwierdzenie kwalifikacji:

eCertyfikat VDA QMC

Czas trwania:

3 dni

Auditor procesu VDA 6.3 – warsztaty dla certyfikowanych auditorów procesu (ID 341) - szkolenie wzorcowe 2021

Opis szkolenia

W przemyśle motoryzacyjnym realizacja auditów na poziomie systemu, wyrobu i procesu jest ważnym elementem składowym procesu ciągłego doskonalenia. Konieczność realizacji auditów wynika zasadniczo z norm systemu zarządzania jakością (ISO 9001), standardów zarządzania jakością (IATF 16949, VDA 6.1) oraz specyficznych wymagań klienta. To narzędzie jest stosowane zarówno wewnętrznie w przedsiębiorstwie, jak i zewnętrznie w łańcuchu dostaw.

Auditorzy muszą spełniać zróżnicowane wymagania dla różnych rodzajów auditów. Jednak wspólny dla wszystkich auditów jest sam ich proces. Jest on uregulowany w normie ISO 19011, począwszy od planowania i przygotowania, poprzez realizację i ocenę aż do działań końcowych.

W szkoleniu zostaną szczegółowo omówione poszczególne kroki auditu, będzie też możliwość przećwiczenia ich w oparciu o praktyczne przykłady. Uwzględniony zostanie również aspekt komunikacyjny i społeczny, ponieważ oprócz technicznego know-how i znajomości zasad auditor potrzebuje dobrej spostrzegawczości, empatii, umiejętności dyplomatycznych i kreatywności.

Grupa docelowa

Pracownicy ze wszystkich obszarów przemysłu motoryzacyjnego, których zadaniem jest przeprowadzanie lub wspieranie auditów systemów zarządzania jakością lub auditów procesów produkcyjnych we własnej organizacji (wewnętrznych) lub w łańcuchu dostaw (zewnętrznych).

Literatura

  • ISO 9000
  • ISO 9001
  • ISO 9004
  • ISO 19011

Wymagania wstępne

Doświadczenie i podstawowa znajomość narzędzi i metod jakościowych.

Zawartość

  • Omówienie różnych rodzajów auditów: systemu, procesu, produktu.
  • Omówienie różnych metod auditowania.
  • Planowanie działań auditowych.
  • Realizacja auditów.

Egzamin/test

Po zakończonym szkoleniu przewidziany jest test pisemny dla uczestników, weryfikujący nabytą wiedzę.

Potwierdzenie kwalifikacji

Po zdaniu testu kontrolnego, przeprowadzanego w ramach szkolenia, otrzymają Państwo oryginalny eCertyfikat kwalifikacji VDA QMC.

Efekty kształcenia

  • Poznanie różnych rodzajów auditów (systemu, procesu, wyrobu) w kontekście branży motoryzacyjnej;
  • Poznanie procesu auditu na podstawie normy ISO 19011 oraz jego zastosowania w praktyce;
  • Umiejętność zaplanowania i wdrożenia programu auditów opartego na ryzyku, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie;
  • Umiejętność przeprowadzania ukierunkowanych rozmów auditowych i zastosowania odpowiedniej techniki pytań;
  • Zdobycie wiedzy, w jaki sposób obiektywne dowody wspierają raportowanie i planowanie działań;
  • Umiejętność realistycznego ocenienia własnych umiejętności i samodzielnego planowania ich rozwoju.

Cena zawiera

Materiały szkoleniowe, wydanie certyfikatu, obiad, przerwy kawowe, komfortową salę wykładową z pełnym wyposażeniem multimedialnym.

    Zapytaj o szczegóły

    Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

    Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

    Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

    Zapisz się do newslettera

    Powiedz nam, jakie tematy Cię interesują*:
    Uzupełnij dane:

    To już prawie koniec!

    Potrzebujemy weryfikacji Twojego adresu e-mail. W tym celu sprawdź otrzymaną wiadomość i kliknij w link potwierdzający.

    Chcesz o coś zapytać?