Kolejne Targi w Poznaniu za nami

Raz na dwa lata teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamienia się w największe wydarzenie branży bhp. Nie inaczej było w tym roku, kiedy to pod koniec kwietnia odbyły się Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2016.

Podczas trzech dni wystawowych Targi SAWO 2016 odwiedziło blisko 30 tysięcy zwiedzających, by zapoznać się z nowościami w branży bhp oraz wziąć udział w licznych konferencjach, debatach i profesjonalnych pokazach.

Swoją ofertę zaprezentowały 242 firmy, w tym 81 z zagranicy – łącznie z 23 państw świata. Wśród wystawców nie zabrakło również Team Prevent Poland, które przygotowało dla zwiedzających wyjątkowe atrakcje. Tematem przewodnim stoiska było zarządzanie zdrowiem oraz bezpieczeństwo pracy w zakładzie pracy.

Szczególny nacisk położony został na ergonomię pracy w kontekście zrównoważonego zarządzania wiekiem pracowników. Dzięki kombinezonowi geriatrycznemu każdy gość naszego stoiska mógł przekonać się jakie ograniczenia i zmiany zachodzą w organizmie człowieka wraz z wiekiem.

Kolejnym punktem stoiska TPPL był wystawa dietetyczna, dzięki której uświadomiliśmy wielu osobom ile cukru jest w podstawowych produktach spożywczych, a także jak powinna wyglądać prawidłowo zbilansowana dieta.

Nie zabrakło także strefy pierwszej pomocy. Ratownicy Team Prevent uczyli jak reagować w przypadku zagrożenia życia, jak prawidłowo postępować z poszkodowanym oraz przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Każdego dnia stoisko Team Prevent odwiedzały setki osób, a każda z nich opuszczała go bogatsza o nowe doświadczenia i świadoma właściwych działań prozdrowotnych. Mamy nadzieję, że kolejne targi będą równie owocne, a liczba osób odwiedzających nasze stoisko będzie jeszcze większa. Dziękujemy i do zobaczenia za dwa lata!

 

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn
SQDA co zrobić podczas pożaru

Jak zachować się podczas pożaru?

Wiedza o tym, jak zapobiegać powstawaniu pożaru, jakich zasad przestrzegać jest bardzo ważna. Nacisk na prewencję powinien być równie duży, jeżeli nie większy od zasad reagowania w przypadku pożaru. Jednak

Czytaj więcej »