Fundusze Unijne

Szkolenie okresowe dla służby bhp – dlaczego warto?

Rola specjalisty ds. bhp w zakładzie pracy wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. To właśnie na specjalistach ds. bhp spoczywa odpowiedzialność za tak poważne aspekty, jak zdrowie i życie pracowników oraz współpracowników. Dzisiaj stało się to jeszcze bardziej widoczne i aktualne, dlatego tak ważne jest, by wybrać odpowiednie szkolenie okresowe dla służby bhp.

Szkolenie pomaga odświeżyć wiedzę i poznać podejście innych specjalistów

Obecnie od zdrowia i bezpieczeństwa, a także od przestrzegania zasad bhp, zależy często funkcjonowanie całych firm. Dlatego znajomość przepisów bhp, umiejętność wykorzystania swojej wiedzy w praktyce oraz dzielenia się nią z innymi, odpowiednie przekazywanie doświadczeń i skuteczne wpływanie na świadomość pracowników, a także właściwa komunikacja są nieodzownymi elementami, którymi powinien doskonale posługiwać się każdy specjalista ds. bhp.

Nieważne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę w służbie bhp, czy jesteś już osobą z kilku lub kilkunastoletnim stażem pracy w tej dziedzinie, podczas szkolenia okresowego dla pracowników służby bhp znajdziesz wiele tematów, zagadnień i wyzwań, które pozwolą Ci odświeżyć wiedzę, poznać podejście innych specjalistów do często trudnych tematów. Organizując regularnie szkolenia dla służby bhp kładziemy duży nacisk na to, aby zdobyta wiedza mogła być od razu wykorzystana w praktyce, a przez to pozytywnie wpłynęła na bezpieczeństwo współpracowników oraz rozwój firmy.

szkolenie okresowe dla służby bhp - SQDA
Skontaktuj się z nami i zapytaj o najlepszy termin szkolenia dla Twoich pracowników

Szkolenie okresowe dla służby bhp – stacjonarnie czy online?

Formuła szkolenia została tak opracowana, by kompleksowo poruszyć wszystkie aspekty ważne z punktu widzenia specjalisty ds. bhp, który w swojej pracy bazuje na nowoczesnym podejściu do wielu tematów, aktywnie stawia czoła wyzwaniom z jakimi się zmaga. Obostrzenia epidemiologiczne sprawiły, że opracowaliśmy takie zaplecze logistyczne, które doskonale spełnia aktualne wytyczne. Uczestnicy szkoleń mogą wziąć udział w szkoleniach stacjonarnych – w pełni bezpiecznych, dzięki wdrożonym procedurom bezpieczeństwa epidemiologicznego, w szkoleniach online – zapewniających dostęp z dowolnego miejsca i swobodny udział, a także w szkoleniach w modelu mieszanym – gdzie część uczestników znajduje się na sali szkoleniowej, a pozostali biorą udział online.

Szkolenie okresowe dla służby bhp – program

Szkolenie okresowe bhp dla pracowników służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby to cztery intensywne dni, podczas których każdy uczestnik oprócz części wykładowej bierze udział w ciekawych i praktycznych ćwiczeniach, grach, quizach. Każdego dnia wykłady prowadzą eksperci, którzy od lat specjalizują się w danej tematyce, na co dzień realizując się zawodowo. Uczestnikom szkoleń gwarantuje to dużą dawkę wiedzy, popartą doświadczeniem i umożliwia przeniesienie teoretycznych aspektów prawnych na realia pracy specjalisty ds. bhp.

Kultura i świadomość bezpieczeństwa pracy

Pierwszy z czterech dni szkolenia skupia się na kulturze i świadomości bezpieczeństwa pracy – to właśnie podczas tego modułu poruszone zostaną takie zagadnienia, jak:

  • Świadomość i kultura bezpieczeństwa pracy – czym tak naprawdę jest?
  • Jaka jest rola pracodawcy i osób kierujących oraz pracowników w zakresie BHP?
  • Jakie są zadania służby BHP i jej odpowiedzialność?
  • Bezpieczeństwo behawioralne.
  • Problemy, z jakimi na co dzień mierzy się służba BHP.
  • Dobre praktyki i podejście do wyzwań stojących przed służbą BHP.

Moduł „Kultura i świadomość bezpieczeństwa pracy” jest prowadzony przez Annę Mrzyk – doświadczoną trenerkę z wieloletnim stażem zdobytym w dużych zakładach przemysłowych, laureatkę prestiżowego konkursu „Budowanie kultury BHP w przedsiębiorstwie”. Od 5 lat jest Dyrektorem HR, zarządzając również działem BHP w firmie produkcyjnej. Od 8 lat realizuje się jako trener w tematyce z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz komunikacji interpersonalnej.

Jak wygląda program pozostałych dni szkoleniowych? Kim są trenerzy szkolenia okresowego bhp dla służby bhp oraz dlaczego warto skorzystać ze szkolenia organizowanego właśnie przez naszą firmę – to wszystko znajdziesz na naszej stronie.

    Chcesz o coś zapytać?