Fundusze Unijne

Tydzień Bezpieczeństwa z SQD Alliance

28 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że dbałość o zachowanie bezpieczeństwa i troska o zdrowie pracowników to temat tak ważny, że warto uczcić go całym tygodniem poświęconym tej tematyce. W związku z tym zapraszamy na Tydzień Bezpieczeństwa z SQD Alliance!

W tym roku hasło przewodnie to „Przewiduj, przygotuj się i reaguj na kryzysy. Postaw na BHP”. W związku z pandemią koronawirusa, u pracowników nasilają się problemy zdrowotne wynikające z długotrwałego stresu, lęku spowodowanego niepewnością jutra i izolacją. Podczas Tygodnia Bezpieczeństwa skupimy się więc na tym, jak przewidywać związane z tym problemy, przygotować się na to, że mogą wystąpić w każdej firmie, a przede wszystkim odpowiednio na nie reagować. Będziemy publikować przydatne materiały związane ze zdrowiem psychicznym pracowników.

Przewiduj

Najpierw sprawdźmy, co nam zagraża i jaki jest stan obecny. Dzięki temu możemy przewidzieć dalszy rozwój sytuacji i odpowiednio się przygotować. Już w tej chwili udostępniamy do pobrania specjalny test, który pomoże zorientować się, w jakim stopniu problem nadmiernego stresu dotyczy również Ciebie i Twoich pracowników.

Pobierz test stres pdf

Pobierz test i wygraj ze stresem

Poznanie obaw i obciążeń, z jakimi zmagają się obecnie pracownicy to pierwszy krok, aby zapobiec większym konsekwencjom w przyszłości. Dowiedz się, jak pomóc swoim pracownikom przetrwać trudny czas pandemii i zadbać o ich psychikę. Krok po kroku podpowiadamy Ci, co możesz zrobić, jakie działania podjąć niemalże od zaraz, aby realnie poprawić komfort psychiczny pracowników.  

Zdrowie psychiczne pracowników podczas pandemii

Przeczytaj artykuł przygotowany przez ekspertów SQD Alliance „Zdrowie psychiczne pracowników podczas pandemii – jak o nie zadbać?”

Przygotuj się

Niestety trudno przewidzieć, jak długo potrwa zagrożenie związane z pandemią. Warto zatem przygotować się jak najlepiej do tego, by odpowiednio chronić zdrowie psychiczne pracowników. W jaki sposób? Oczywiście koniecznie trzeba wyposażyć się w wiedzę na temat tego, jak opanować stres i trudne emocje.

Aby pomóc Tobie i Twoim pracowników specjalnie z okazji Tygodnia Bezpieczeństwa udostępniamy bezpłatnie szkolenie online „Kiedy targają nami emocje – jak radzić sobie ze stresem?”.

Szkolenie dostępne jest bezpłatnie dla wszystkich osób, które zgłoszą się do 07.05.2021 r. Po uruchomieniu szkolenie będzie aktywne do 31.05.2021 r.

Po tym terminie nadal możesz zapisać się na szkolenie. Aby otrzymać do niego dostęp, skontaktuj się z nami poprzez stronę healthyme.sqda.pl. Znajdziesz tam wszystkie edycje naszych webinarów o tematyce zdrowotnej.

Psycholożka Marta Melka-Roszczyk porusza problemy związane z radzeniem sobie ze stresem, które w dobie pandemii szczególnie dotykają wiele osób i odpowiada na pytanie, jak radzić sobie ze smutkiem i lękiem. Dowiesz się, jak reagować na stres w sposób konstruktywny oraz jak korzystać ze wsparcia współpracowników i bliskich osób, a także jak stosować zasady właściwej regeneracji sił i energii, by efektywnie realizować swoje role społeczne.

Reaguj na kryzysy

Już w tej chwili firmy zmagają się z kryzysem zdrowia psychicznego u pracowników. Do dawnych stresorów dołączyły zupełnie nowe jak lęk potęgowany dynamicznymi zmianami co do prognoz na temat trwania pandemii. Do tego dochodzi niepewność jutra i często przymusowa izolacja. Nie każdy z nas dobrze reaguje na pracę w trybie zdalnym. Boimy się również samego zachorowania.

By okiełznać stres i nie doprowadzić do sytuacji, gdy zawładnie naszym życiem i zniszczy nam zdrowie, należy działać szybko! W wyniku chronicznego stresu obniża się odporność i jesteśmy wyjątkowo łatwym celem dla wirusów. Może nam też dokuczać bezsenność i cała gama innych nieprzyjemnych konsekwencji. Lepiej w związku z tym unikać nadmiernej ilości informacji, mogących pogorszyć nasze samopoczucie oraz zainteresować się technikami relaksacyjnymi.

Pomocna będzie także specjalna dieta antystresowa. To jej, między innymi, poświęcony jest nasz webinar pt. „Zjedz stres”.

Zapisz się na webinar

To jednak nie wszystko. Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem „Sposoby na stres – poznaj i pokonaj wroga”, w którym nasza ekspertka dzieli się informacjami na temat tego, skąd biorą się stresory i do czego może prowadzić chroniczny stres, a także jakie są najlepsze sposoby na stres i nerwy.

Sposoby na stres – poznaj i pokonaj wroga

Przeczytaj artykuł przygotowany przez ekspertów SQD Alliance „Sposoby na stres – poznaj i pokonaj wroga

Temat zdrowia psychicznego pracowników jest bardzo złożony, często sami specjaliście ds. BHP czy też pracownicy działów HR nie są w stanie samodzielnie wprowadzić odpowiednich działań. Dlatego przydatne może być wsparcie specjalistów ds. zdrowia, którzy mając do dyspozycji cały wachlarz rozwiązań i narzędzi, a także doświadczenie w tym obszarze mogą zaproponować efektywne rozwiązania. Jeśli Twoja firma również potrzebuje wsparcia – skontaktuj się z nami!

    Chcesz o coś zapytać?