Fundusze Unijne

Case study: Bezpieczeństwo w IT – szkolenie dedykowane dla Klienta

W czasach coraz większej ilości zagrożeń czyhających na nas w świecie online, szczególnie istotne stają się zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w internecie. Jeden z naszych Klientów postanowił zadbać o bezpieczeństwo w IT i przeszkolić swoich pracowników w tym zakresie.

Czego w zakresie bezpieczeństwa w IT potrzebował nasz Klient?

Naszym klientem została firma będąca producentem materiałów węglowych i grafitowych, dostarczająca produkty wielu zróżnicowanym gałęziom biznesu. W skład licznej kadry zatrudnionej w zakładzie wchodzą  zarówno pracownicy administracyjno-biurowi oraz robotniczy.

Wyzwanie, z jakim mierzył się Klient, dotyczyło przeszkolenia pracowników w zakresie zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa w IT. Ze względu na możliwości organizacyjne, Klient poszukiwał nowoczesnego szkolenia e-learningowego, które umożliwiłoby podniesienie świadomości pracowników w tym zakresie. W związku z tym decyzja padła na szkolenie dedykowane, które zaznajomiłoby pracowników z polityką bezpieczeństwa.

Jaki był cel naszych działań w firmie Klienta?

Po dokładnej analizie oczekiwań Klienta, postanowiliśmy przygotować dedykowane szkolenie e-learningowe, które będzie zawierało wszystkie niezbędne informacje i realnie zwiększy świadomość pracowników z zakresu bezpieczeństwa i polityki firmy w obszarze IT. W tym celu należało zadbać również o to, by szkolenie było angażujące i dostosowane do odbiorcy, dzięki czemu wiedza w nim zawarta byłaby efektywniej przekazywana uczestnikom kursu.

SQDA szkolenia dedykowane - bezpieczeństwo w IT i inne
Twoja firma potrzebuje szkolenia na zamówienie? Skontaktuj się z SQD Alliance

Jakie podjęliśmy działania?

Po szczegółowych konsultacjach z Klientem, przygotowaliśmy harmonogram prac. Mając ostateczne materiały merytoryczne, które Klient chciał umieścić w szkoleniu, mogliśmy je przeanalizować, opracować, a następnie rozpocząć pracę nad docelową prezentacją. Przesłane materiały pozwoliły również na przygotowanie spójnej z identyfikacją wizualną firmy Klienta, szaty graficznej szkolenia. Na każdym etapie prac, konsultowaliśmy się z Klientem, który miał możliwość wprowadzania poprawek.

Aby szkolenie miało atrakcyjniejszą formę, pozwalającą na lepsze przyswojenie wiedzy i utrzymanie skupienia uczestników, postanowiliśmy podzielić treść szkolenia na moduły tematyczne. Każdy z modułów kończył się testem cząstkowym sprawdzającym nabytą wiedzę z określonej partii materiału, przygotowującym uczestników do testu ogólnego na koniec kursu. Zgodnie z życzeniem Klienta, w prezentacji znalazło się również nagranie lektora, a prezentacja e-learningowa została wzbogacona o grafiki, grywalizację, ćwiczenia, quizy i inne elementy interaktywne.

W związku z tym, że firma zatrudnia również pracowników anglojęzycznych, szkolenie zostało przetłumaczone na język angielski aby w pełni odpowiedzieć na oczekiwania Klienta oraz zachować jednolity poziom szkoleniowy dla wszystkich pracowników.

Klient otrzymał od nas także dostęp do platformy e-learningowej w dwóch wersjach językowych, z utworzonym kontem koordynatora, dzięki któremu z łatwością mógł kontrolować postępy w szkoleniu wśród swoich pracowników. Przeprowadziliśmy też szkolenie z obsługi naszej platformy.

Przez cały okres prac nad szkoleniem dedykowanym dotyczącym bezpieczeństwa w IT, byliśmy w kontakcie z Klientem, odpowiadając na jego dodatkowe pytania oraz uważnie słuchając jego sugestii dotyczących ostatecznego wyglądu szkolenia.

Bezpieczeństwo w IT – efekty naszych działań u Klienta

Przygotowane przez nas ciekawe i angażujące szkolenie e-learningowe spełniło swoje zadanie i przyczyniło się do zwiększenia świadomości pracowników z zakresu bezpieczeństwa i polityki IT firmy. Klient otrzymał gotowe szkolenie, w pełni dostosowane do jego obszaru merytorycznego. Dodatkowo, w razie potrzeby, szkolenie może być w dowolnym momencie zmienione.

Dużym usprawnieniem dla procesu szkoleniowego okazała się platforma e-learningowa SQD Alliance. Możliwość korzystania z platformy szkoleniowej w funkcji koordynatora dało kadrze zarządzającej możliwość sprawnego nadzoru nad realizacją kursu.

Jeżeli zastanawiasz się, czy szkolenie dedykowane to dobre rozwiązanie dla Twoich pracowników i z czym się ono wiąże, skontaktuj się z nami. Podpowiemy, co możesz zyskać, decydując się na kurs na indywidualne zamówienie i jak wyglądałby taki projekt w Twojej firmie.

    Chcesz o coś zapytać?