Fundusze Unijne

Czy warto się zdecydować na szkolenie na zamówienie?

Rynek szkoleniowy jest obecnie bardzo szeroki. Bez trudu znajdziemy szkolenia stacjonarne i e-learningowe z wielu dziedzin, począwszy od obowiązkowych szkoleń bhp, przez szkolenia doskonalące umiejętności potrzebne w wykonywanym zawodzie, a na kompetencjach miękkich kończąc. Bywa jednak, że potrzebujemy rozwiązania, którego rynek szkoleń nie zapewni nam na jedno kliknięcie myszy. To znak, że warto postawić na szkolenie na zamówienie. Rozwiązania takie proponuje i z powodzeniem realizuje zespół SQD Alliance.

Szkolenie na zamówienie – kiedy będzie najlepszym rozwiązaniem?

Decydując się na zakup szkolenia dla swoich pracowników, możesz wybierać pomiędzy szkoleniami gotowymi, a tymi przygotowanymi na indywidualne zlecenie. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. Kiedy jednak lepiej postawić na szkolenie szyte na miarę? Na pewno warto to zrobić wtedy, gdy chcemy przeszkolić naszych pracowników z zakresu konkretnych wyzwań, przed jakimi stoi firma. Wprowadzasz nowy program, chcesz lepiej zaznajomić pracowników z polityką ochrony danych albo wdrażacie zupełnie nowy system pracy? Szkolenie przygotowane specjalnie dla Was będzie najlepszym rozwiązaniem.

To rozwiązanie także dla tych, którzy chcieliby zrobić swoje szkolenie e-learningowe, które będą udostępniać i pokazywać innym, ale brakuje im umiejętności, aby przełożyć swoją merytoryczną wiedzę na angażujący i dobrze przygotowany pod względem technicznym i wizualnym kurs.

SQDA Szkolenie na zamówienie dla pracowników
Szkolenie dedykowane będzie zawierało to, co szczególnie istotne dla Twojej organizacji

Zalety szkolenia na zamówienie

W szkoleniu dedykowanym mamy wpływ na wszystko, co będzie w nim zawarte. Możemy sami dostarczyć treść lub poprosić o przygotowanie jej według wytycznych. Najważniejsze jest to, że taki kurs będzie zawierał to, co szczególnie istotne dla naszej organizacji. Plusem jest możliwość wskazania na konkretne, realnie dziejące się w firmie sytuacje i wyjaśnianie na ich przykładzie tego, co należy w firmie poprawić lub ulepszyć. Dzięki temu, że treści odnoszą się do sytuacji w naszej firmie, pracownicy szybciej przyswoją wiedzę, ponieważ będą kojarzyć ją ze specyfiką zakładu pracy. Jeżeli chcesz przygotować dla swoich pracowników cykl warsztatów, które mają pomóc w przyswojeniu konkretnych informacji lub rozwinięciu umiejętności, nic nie stoi na przeszkodzie.

Co jeszcze zyskuje firma decydująca się na kurs szyty na miarę? Prócz pełnej kontroli nad merytoryką szkolenia, wśród korzyści warto wymienić:

  • Elastyczność – rozumianą nie tylko jako swobodną kreację i zakres kursu. Decydując się na szkolenie na zamówienie, wybierasz także miejsce udostępniania kursu oraz czas, w jakim pracownicy będą mieli możliwość zapoznania się z treścią szkolenia.
  • Design szkolenia jest dopasowany do wytycznych Twojej firmy i jej identyfikacji wizualnej. Dzięki temu komunikacja jest spójna z marką firmy.
  • Wsparcie i doradztwo ekspertów na co dzień realizujących projekty e-learningowe, przez co otrzymujesz wsparcie nie tylko w oprawie graficznej szkolenia, ale także w zakresie projektowania ścieżki dydaktycznej dla kursantów.
  • Dowolność w kreacji materiałów foto i video, dzięki czemu można podkreślić najważniejsze dla zamawiającego elementy, sytuacje, scenariusze istotne z punktu widzenia specyfiki pracy.
  • Swoboda w zakresie egzaminowania uczestników szkolenia – możesz dowolnie sformułować i wybrać pytania egzaminacyjne, a także ustalić próg zdawalności.
  • Łatwa aktualizacja szkolenia – otrzymujesz wszystkie materiały, dzięki czemu możesz w dowolnym momencie aktualizować szkolenie oraz dodawać do niego nowe treści.
  • Szkolenie przygotowane jest w taki sposób, aby możliwe było odtworzenie go w większości platform szkoleniowych, niezależnie od wybranego partnera. Jedną z możliwości jest też platforma elearningowa SQDA. Jeżeli jesteś ciekawy jak wygląda nasza platforma szkoleniowa, zapraszamy na stronę https://elearning.sqda.pl/. W celu otrzymania 14-dniowego dostępu testowego do naszej platformy, skontaktuj się z nami.

Na co musisz się przygotować, zamawiając szkolenie dedykowane?

Przygotowując szkolenie na zamówienie, zespół SQD Alliance stara się zawsze możliwie jak najbardziej szczegółowo zaznajomić z oczekiwaniami klienta. Dlatego warto, byś już wcześniej zastanowił się nad tym, co koniecznie musi się znaleźć w kursie, który będzie dla Ciebie przygotowywany. Dobrym pomysłem może być rozmowa z pracownikami, by zasięgnąć ich opinii.

Jeżeli wiesz już, czego potrzebuje Twoja firma, zbierz materiały, które chciałbyś umieścić w szkoleniu. Zastanów się także nad tym, jak powinno wyglądać Twoje szkolenie pod względem jego wykonania. Czy masz swoje grafiki? Czy chciałbyś, by w szkoleniu znalazły się jakieś firmowe wykresy? Czy szkolenie powinno zawierać lektora, elementy interaktywne i grywalizację?

W porównaniu z gotowym szkoleniem, kurs przygotowywany na indywidualne zlecenie wymaga od zamawiającego nieco więcej zaangażowania. Po stronie zamawiającego leży bowiem zidentyfikowanie, jakie treści powinny się w szkoleniu znaleźć, które z nich są dla pracowników istotne. Należy ponadto pozostawać w stałym kontakcie z zespołem przygotowującym szkolenie i na bieżąco monitorować, na jakim etapie znajdują się prace. W zależności od ustaleń umowy, możesz być kilkakrotnie proszony o zaakceptowanie poszczególnych etapów prac. Ze szkoleniem dedykowanym wiążą się też zwykle większe koszty.

Zlecając szkolenie, będziesz na bieżąco informowany o etapach prac. Otrzymasz również próbki tego, co już zdążyliśmy zrobić, ponieważ od Twojej akceptacji zależy ogólny wygląd szkolenia. Przez cały okres powstawania szkolenia, zespół SQD Alliance jest do Twojej dyspozycji. Nie ma również przeszkód w tym, by któreś z gotowych szkoleń zmodyfikować w taki sposób, by jak najcelniej trafiało w potrzeby pracowników Twojej firmy.

Potrzebujesz szkolenia dedykowanego dla swoich pracowników? Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić

    Chcesz o coś zapytać?