Fundusze Unijne

Case study: Oryginalna wigilia firmowa z ciekawymi aktywnościami dla pracowników 

Już od dawna wigilie pracownicze nie są jedynie okazją do spotkania firmowego przy tradycyjnych potrawach. Coraz częściej pracodawcom zależy również na integracji pracowników, wykorzystaniu tego czasu na ciekawe szkolenia i aktywności dla zespołu. Oryginalna wigilia firmowa, podczas której odbywałyby się aktywności teambuildingowe była także wyborem naszego klienta. Co zorganizowaliśmy dla niego podczas świątecznego spotkania firmowego? I jak na taką formę wigilii zareagowali pracownicy? 

Kim był nasz klient i jak chciał zorganizować firmowe przyjęcie świąteczne? 

Nasz klient – firma z branży usług finansowych, zatrudniająca ponad 120 pracowników, poszukiwał pomysłu na to, jak zorganizować firmową wigilię, która ułatwiłaby integrację zespołu i jednocześnie zawierałaby ciekawe aktywności, gry lub ćwiczenia uatrakcyjniające całe wydarzenie. Zależało mu przede wszystkim na tym, by pracownicy mogli zintegrować się podczas wspólnej zabawy, która miałaby także charakter edukacyjny. Klient wahał się jednak, czy wigilijne spotkanie firmowe jest dobrą okazją do takiego przedsięwzięcia oraz na jaki charakter wigilii firmowej ostatecznie się zdecydować. W poszukiwaniu pomysłu na organizację wigilii firmowej zwrócił się w końcu do nas. 

Organizacja świątecznej imprezy firmowej z pomysłem 

Po zapoznaniu się ze specyfiką firmy, miejscem organizacji wigilii i tym, jak klient chciałby zaplanować event dla pracowników połączony z wigilią, postanowiliśmy zaproponować kilka aktywności, które najlepiej odpowiadałyby na potrzeby jego organizacji. Wspólnie zdecydowaliśmy, że najlepsze byłyby aktywności teambuildingowe, nastawione na integrację pracowników i zapewniające uczestnikom wigilii zabawę. Do tego postanowiliśmy dodać elementy związane z wiedzą na temat zdrowia. Pracownicy klienta wykonują głównie pracę biurową i prowadzą siedzący tryb życia. W dużej mierze w części poświęconej edukacji chcieliśmy się więc skupić na kwestiach związanych ze zdrowym odżywianiem oraz zdrowiem układu ruchu.  

Planowanie wigilii firmowej i aktywności dla pracowników musiało również uwzględnić salę restauracyjną, gdzie zorganizowano wigilię firmową. Wszelkie zaplanowane zabawy dla pracowników nie mogły bowiem zająć zbyt wiele miejsca z uwagi na niewielką salę. Po ustaleniu niezbędnych kwestii, rozpoczęliśmy przygotowanie niezapomnianej wigilii firmowej dla naszego klienta. 

SQDA wigilia firmowa dla pracowników

Pomysły na wigilię firmową – co zorganizowaliśmy dla naszego klienta? 

Podczas organizacji firmowego spotkania wigilijnego zadbaliśmy o to, by zapewnić pracownikom odpowiednią ilość rozrywki i wiedzy. Największy nacisk położony został na integrację i komunikację. Bardzo ważne było też zadbanie o wesołą atmosferę wigilii firmowej i aktywności, które wprawią uczestników w radosny nastrój. Chodziło bowiem o to, by właśnie podczas zabawy mieli możliwość lepszego zintegrowania się i przy okazji przyswojenia wiedzy na temat zdrowia.  

Atrakcje podczas wigilii firmowej – gry i zabawy dla pracowników 

Zajmując się organizacją świątecznego przyjęcia dla pracowników klienta, zadbaliśmy o to, by były to aktywności jak najlepiej wpływające na integrację zespołu i budowanie komunikacji. Stąd dużą część imprezy świątecznej zajęły aktywności w grupach, aktywności teambuildingowe, poprawiające komunikację między pracownikami. Dla pracowników klienta zorganizowaliśmy między innymi świąteczne koło wiedzy złożone z pytań dotyczących świątecznych tradycji, a także firmy. Zespół doskonale bawił się podczas drużynowej grywalizacji, składającej się z kilku etapów, których zadaniem było ukazanie pracownikom, jak ważna jest praca zespołowa i wzajemne wsparcie. Odbyła się także gra w skojarzenia o tematyce związanej ze zdrowiem oraz gra decyzyjna, podczas której szczególnie liczyło się wspólne rozwiązywanie problemów. Podczas takiej aktywności pracownicy dostrzegają, że praca zespołowa, wzajemny szacunek i możliwość liczenia na siebie jest nieocenionym zasobem, który pozwala realizować cele. 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również gra sterowana myślami, a także refleksomierz i alkogogle. Dzięki tym aktywnościom pracownicy mieli możliwość przećwiczyć swój refleks a także sprawdzić, z pomocą alkogogli, jak bardzo alkohol spowalnia myślenie i poruszanie się. Pracownicy bardzo chętnie brali udział w każdej z nich. 

Wigilia dla pracowników z elementami edukacyjnymi 

Klientowi zależało, by podczas organizacji świątecznej imprezy dla pracowników nie zapomnieć o dodaniu aktywności, które edukowałyby zespół w zakresie zdrowia. Podczas quizu dotyczącego tradycyjnego menu na wigilię pracownicy mogli więc sprawdzić, jak przygotować świąteczne potrawy w nieco zdrowszej formie. Z uwagi na możliwe problemy z układem ruchu, zorganizowaliśmy także aktywności nastawione na ergonomię. Pracownicy otrzymywali więc w ramach pracy w grupach zadania nawiązujące nie tylko do świąt, ale również zdrowia, ucząc się, jak unikać przeciążania układu ruchu podczas pracy lub codziennych czynności. 

Wigilia firmowa – integracja zespołu i ciekawe aktywności 

Firmowa impreza wigilijna okazała się bardzo udana. Przede wszystkim była pierwszym tego typu świątecznym spotkaniem wigilijnym w firmie klienta. Dotychczas firma stawiała bowiem wyłącznie na tradycyjne obchody świąt – kolację wigilijną połączoną ze świątecznymi prezentami dla pracowników. Wybierając zorganizowanie świątecznego spotkania w niecodziennej, oryginalnej formie, firma chciała przełamać rutynę oraz zadbać o integrację zespołu. Pracownikom spodobała się nowa forma świętowania wigilii firmowej. Okazała się nie tylko świetną zabawą, ale kluczem do polepszenia się komunikacji w firmie. Gry podczas imprezy świątecznej były bowiem zorganizowane w taki sposób, by wziął w nich udział każdy z pracowników. Świetnym pomysłem pod kątem integracji okazały się gry i quizy z podziałem na grupy. 

Firmowe przyjęcia wigilijne nie muszą być nudne, czego dowodem jest impreza świąteczna naszego klienta. Planując organizację świątecznych spotkań integracyjnych warto sięgnąć po nowe rozwiązania, ciekawe aktywności, gry. Dobrze zaplanowane spotkanie dla pracowników daje bowiem wiele możliwości, takich jak integracja, zabawa, pozyskanie nowej wiedzy, a także poprawia wizerunek pracodawcy w oczach pracowników. 

Chcesz w tym roku zorganizować imprezę szytą na miarę? Wesprzemy Cię w zorganizowaniu ciekawych atrakcji na wigilię firmową. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy zaproponować dla Twojego zespołu. 

    Chcesz o coś zapytać?