Fundusze Unijne

Jak nowoczesna platforma szkoleniowa pomoże Ci usprawnić szkolenia w firmie?

Obszerne tabele z danymi pracowników i terminami poszczególnych szkoleń, ręczne wprowadzanie wszystkich danych i konieczność pamiętania o tym, by były na bieżąco aktualizowane. W takich warunkach łatwo o błędy. W dodatku tego typu rozwiązania pochłaniają mnóstwo czasu i nie niosą z sobą żadnych dodatkowych usprawnień procesu szkoleń w firmie. Dobrą alternatywą może się okazać nowoczesna platforma szkoleniowa SQD Alliance. Jak działa i jakie korzyści niesie ze sobą takie narzędzie?

Czym jest platforma szkoleniowa i jakie jest jej zastosowanie?

Szkolenia dla pracowników odbywają się w każdej firmie, zarówno produkcyjnej, transportowej, usługowej, jak i w takiej, gdzie główną część zespołu stanowią pracownicy biurowi. Będą to szkolenia bhp, które w firmie musi przejść każdy pracownik, ale również instruktaże stanowiskowe, dotyczące nowych umiejętności, a także szkolenia z pierwszej pomocy, komunikacji, radzenia sobie ze stresem i wiele innych. By móc sprawnie zarządzać szkoleniami, czuwać nad przebiegiem procesu szkolenia, warto zdecydować się na narzędzie, które nam w tym pomoże.

Platforma szkoleniowa jest narzędziem, które pomoże w planowaniu szkoleń dla pracowników, oferując przy tym wiele dodatkowych korzyści. Warto zdecydować się na takie ułatwienie szczególnie w dużych firmach, ale platforma jest tak naprawdę świetnym rozwiązaniem dla każdego zakładu pracy.

SQDA platforma szkoleniowa i zapisywanie pracowników na szkolenia
Platforma umożliwia Ci kontrolę nad procesem szkoleniowym w firmie

Szkolenia dla pracowników — korzyści z platformy szkoleniowej

Wygodne i szybkie planowanie szkoleń w firmie

Coraz więcej inwestujemy w rozwiązania mające usprawnić procesy w firmie, czyniąc je mniej skomplikowanymi i czasochłonnymi. Platforma szkoleniowa działa w dokładnie taki sposób —usprawnia zarządzanie szkoleniami w firmie i oszczędza czas osób odpowiedzialnych za czuwanie nad tym, by pracownicy odbywali szkolenia w wyznaczonych terminach. Pomaga w tym opcja intuicyjnego zapisywania pracowników na konkretne, wybrane terminy szkoleń.

SQDA platforma szkoleniowa - terminy szkoleń
Podgląd wszystkich dostępnych terminów szkoleń

Kontrola nad procesem szkoleń

Łatwy dostęp i nadzór nad przebiegiem realizacji szkoleń to kolejna zaleta platformy szkoleniowej. Dzięki narzędziu możemy na bieżąco weryfikować status realizacji szkoleń wśród naszych pracowników w dowolnym czasie. Cały czas mamy kontrolę nad tym, jakie szkolenia dany pracownik odbywa aktualnie, w jakich terminach oraz kiedy szkolenie się zakończy.

Ograniczenie błędów związanych z ręcznym wprowadzaniem danych

Nawet najbardziej zorganizowana i dokładna osoba może nie uniknąć pomyłek związanych z ręcznym wprowadzaniem danych na temat pracowników i terminów szkoleń. Pomyłki mogą zdarzyć się każdemu, a kiedy w grę wchodzi wprowadzanie danych w dużej firmie, gdzie zatrudnionych jest wielu pracowników, jest o to jeszcze łatwiej. Na nasze skupienie wpływa w końcu wiele czynników, takich jak np. stres czy osłabienie.

Platforma szkoleniowa ogranicza takie błędy, ponieważ nie musimy za każdym razem wprowadzać danych ręcznie do sporządzonych przez nas plików. Przy ponad setce pracowników poszukiwanie źródła pomyłki i przywrócenie wszystkiego do poprzedniego stanu może potrwać bardzo długo. Na szczęście właśnie dzięki platformie takich sytuacji można uniknąć. Podobnie jak wszystkich momentów, w których „ktoś w coś kliknął i wszystko znikło”.

Stały dostęp do bazy danych i informacji na temat szkoleń w firmie

Korzystając z platformy szkoleniowej, przez cały czas mamy dostęp do bazy danych. W ten sposób widzimy, jak wiele czasu minęło od ostatniego kursu pierwszej pomocy oraz kiedy należy powtórzyć u pracownika szkolenie bhp. Platforma zawiera archiwum, w którym mamy podgląd na to, ilu pracowników zostało przeszkolonych, jaki odbyli kurs i kiedy się to działo.

Oprócz możliwości sprawdzenia ważności szkoleń, w narzędziu możemy także sprawdzić skany zaświadczeń o ukończonych przez naszych pracowników kursach. Platforma umożliwia stały dostęp do tych certyfikatów, co jest ważne np. podczas kontroli.

SQDA platforma szkoleniowa i jej możliwości - zaświadczenia o ukończeniu szkolenia
Szybki dostęp do zaświadczeń o ukończeniu szkoleń i możliwość generowania raportów

Informacje na temat szkoleń dla pracowników — z platformą to naprawdę łatwe

Terminy szkoleń zostały ustalone, ale chcemy przekazać uczestnikom jeszcze dodatkowe szczegóły organizacyjne? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość wysłania do uczestników konkretnego kursu powiadomień SMS-owych, zawierających wszystkie dodatkowe informacje. To rozwiązanie szybkie i przede wszystkim skuteczne. Z poziomu platformy szkoleniowej nie jest to nic trudnego.

Korzyści z narzędzia takiego jak platforma szkoleniowa skutecznie przyciągają coraz więcej firm, które poszukują rozwiązań mogących usprawnić proces planowania szkoleń w firmie. Z pewnością warto choćby wypróbować taki sposób zarządzania szkoleniami, by odkryć, jak duże jest to ułatwienie. Jeżeli platforma mogłaby być dobrym rozwiązaniem także w Twoim zakładzie pracy, skontaktuj się z nami. Nasz ekspert doradzi Ci czy to rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie, opowie jak przebiega takie wdrożenie, a w razie potrzeby przeprowadzi demonstrację wewnątrz platformy.

Zapytaj o szczegóły

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

    Chcesz o coś zapytać?