Fundusze Unijne

Wigilia firmowa w Twojej firmie

SQDA wigilia firmowa aktywności teambuildingowe

Atrakcje na wigilię firmową – aktywności teambuildingowe na spotkanie świąteczne

Ostatni miesiąc w roku to czas organizowania przez firmy wigilii pracowniczych. Pracodawcy coraz częściej rezygnują jednak z tradycyjnej wigilii firmowej na rzecz imprez świątecznych zawierających ciekawe warsztaty tematyczne oraz aktywności teambuildingowe. Atrakcje na wigilię firmową wcale nie muszą się ograniczać przy tym wyłącznie do typowo świątecznej tematyki. Jak zorganizować oryginalną firmową imprezę wigilijną? Które aktywności sprawdzą się w Twojej firmie?

Aktywności i warsztaty świąteczne, które warto uwzględnić przy organizacji wigilii firmowej

Dla uczestników firmowej wigilii warto przygotować aktywności, które urozmaicą spotkanie, pozwolą na nabycie nowych umiejętności, ciekawej wiedzy i zintegrują zespół. W świąteczny nastrój wprowadzić mogą atrakcje związane typowo z tematyką świąteczną. Aktywności podczas świątecznego spotkania pracowników mogą także skupiać się na zadaniach i pytaniach dotyczących spraw firmowych, albo dotyczyć wybranego obszaru, takiego jak zdrowie, pierwsza pomoc, ergonomia stanowiska pracy i wiele innych. Warto wziąć pod uwagę np. wszelkie aktywności teambuildingowe.

Atrakcje na wigilię firmową i pomysły na integrację zespołu

Wybór atrakcji mających uświetnić wigilię firmową zależy od tego, jakie zadanie mają spełnić określone aktywności. Czy mają służyć jedynie rozrywce i wprowadzać świąteczną atmosferę, czy też dodatkowo integrować zespół i sprawiać, że pracownicy nabędą w formie wspólnej zabawy przydatnych umiejętności. Warto wziąć pod uwagę także to, gdzie znajduje się miejsce organizacji wigilii i ile będzie tam miejsca na przeprowadzanie poszczególnych aktywności.

Ciekawe aktywności na firmowe imprezy świąteczne

W ramach organizacji spotkania świątecznego dla pracowników Twojej firmy możemy zorganizować takie aktywności, jak np:

  • Gogle VR – gogle mogą być niezapomnianą i niecodzienną atrakcją wigilii firmowej. Dzięki goglom zapewnimy pracownikom rywalizację zespołową. Dodatkowo można wybrać aplikację w zależności od tego, jaki temat byłby odpowiedni dla pracowników. Na firmową gwiazdkę ciekawą opcją byłaby np. aplikacja świąteczna, w której naszym zadaniem jest wsiąść do sań Świętego Mikołaja.
  • gra sterowana myślami i konkurs z łamigłówkami logicznymi – idealny wybór aby połączyć świetną zabawę z ćwiczeniami z zakresu logiki.
  • refleksomierz i alkogogle – oba przyrządy można wykorzystać w ramach atrakcji wigilii pracowniczej, zarówno w połączeniu, jak i każde z osobna. Pracownicy sprawdzą swój refleks, a dzięki alkogoglom zobaczą, jak dalece spowolnione jest myślenie i poruszanie się osoby będącej pod wpływem alkoholu. Łącząc oba przyrządy możemy jeszcze wyraźniej to wykazać.
  • świąteczne koło wiedzy – świetnie sprawdza się jako atrakcja firmowego przyjęcia bożonarodzeniowego. To konkurs pytań i wyzwań związanych ze świętami. Pytania mogą dotyczyć także firmy lub wybranych zagadnień z innych obszarów.
  • mistrzostwa pierwszej pomocy – organizując wigilię firmową warto postawić na aktywności związane z praktycznymi umiejętnościami, które przy okazji angażują i integrują pracowników. Podczas konkursu drużynowego dot. udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem inteligentnej reanimacji, pracownicy uczą się jednocześnie komunikacji, współpracy oraz prawidłowego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • tor zadaniowy „To dziecinnie proste” – tor jest aktywnością, która dotyczy ergonomii miejsca pracy. Do zadań, które są stawiane przed uczestnikami można ponadto z powodzeniem wpleść świąteczne akcenty. To także pomysł na oryginalną wigilię firmową. Pracownicy poprzez ciekawe aktywności uczą się, jak uniknąć przeciążenia układu ruchu podczas wykonywania obowiązków zawodowych.
  • gry teambuildingowe – wśród dodatkowych atrakcji wigilii firmowych warto wymienić różnego rodzaju gry teambuildingowe nakierowane na budowanie komunikacji i współpracy w grupie. Spotkanie firmowe stanie się dzięki nim również spotkaniem integrującym zespół poprzez zabawę.
Chcesz zaplanować wigilię firmową zawierającą ciekawe, angażujące aktywności dla pracowników? Zależy Ci na tym, aby świąteczna impreza stała się okazją do integracji zespołu oraz przyswojenia wiedzy w formie zabawy i rywalizacji? Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci aktywności, dzięki którym firmowe przyjęcie wigilijne będzie niezapomnianym wydarzeniem dla Twoich pracowników.

Zapytaj o szczegóły

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach i przedstawić Ci propozycję współpracy.

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn

Chcesz o coś zapytać?