Fundusze Unijne

Prezenty dla pracowników na święta i nie tylko

Prezenty dla pracowników to nie tylko miły gest, ale również forma docenienia ich za codzienną pracę na rzecz firmy. Szczególną okazją do tego typu działań wydaje się okres świąteczny, a także początek roku i czas przyznawania corocznych premii. Upominki dla pracowników są jednak dobrą formą docenienia także na inne okazje w roku.

Dlaczego warto doceniać swoich pracowników?

By uświadomić sobie, jak istotne dla pracowników jest ich docenianie, warto zgłębić się w lekturę Raportu Siła Doceniania 2021, zainicjowany przez HRM Institute. 99% ankietowanych mówi bowiem, że docenianie w pracy jest dla nich ważne. Niestety tylko 54% pracowników czuje, że są w swojej firmie doceniani. Niedocenianie pracowników to duży błąd, gdyż sprawia to, że nie czują oni więzi z firmą i nie są odpowiednio zmotywowani do jak najlepszej pracy.

Jako że pracownicy chcieliby docenienia w formie gratyfikacji finansowych, voucherów i bonów, jedną z form doceniania kadry mogą być prezenty np. w ramach rocznej premii oraz upominki świąteczne dla pracowników. Dzięki nim pokażesz swojej kadrze, że doceniasz ich codzienny wkład w funkcjonowanie firmy. Poniższe propozycje to również świetne prezenty z okazji jubileuszu firmy czy po prostu forma nagrody dla zespołu, który ostatnio ukończył z sukcesem trudny projekt.

Na jakie prezenty dla pracowników najlepiej postawić?

Gratyfikacje pieniężne – premie dla pracowników

Premia noworoczna, uznaniowa lub świąteczna,to najprostsze wyjście, bowiem zdejmuje z pracodawcy problem z wymyśleniem czegoś, co mogłoby ucieszyć pracowników. W takim wypadku dostają oni premię, którą rozporządzają wedle swojego uznania. To oczywiście wygodne wyjście, ale zaraz dowiesz się, jak możesz docenić swoich pracowników, kupując dla nich naprawdę wyjątkowe, praktyczne prezenty.

Vouchery szkoleniowe

Vouchery na szkolenia to świetny pomysł. Potwierdza to także wyżej wymieniony Raport Siła Doceniania. Aż 25% respondentów przyznaje w nim, że takiej formy docenienia oczekują od swojego pracodawcy. Coraz więcej firm szkoleniowych, zdając sobie z tego sprawę, oferuje vouchery szkoleniowe na swoje usługi.

Prezenty dla pracowników - Vouchery na szkolenia i usługi SQD Alliance
Vouchery szkoleniowe SQD Alliance to doskonały pomysł na prezent

Taka możliwość jest również w przypadku wszystkich usług oferowanych przez SQD Alliance. Taki voucher szkoleniowy to również doskonała okazja, gdy chcesz wysłać pracowników na szkolenia, lub zorganizować dla nich event albo kampanię informacyjną, a niebawem zamyka się okres rozliczeniowy w firmie. Warto go podarować również partnerom biznesowym w ramach podziękowania za dotychczasową współpracę.

Badania profilaktyczne

Badania profilaktyczne dla pracowników to oryginalny a przede wszystkim praktyczny prezent. O tym, jak cenne jest zdrowie, nikogo nie trzeba już chyba przekonywać. Stało się to jeszcze bardziej widoczne podczas pandemii. Zdrowie jest więc najcenniejszym prezentem. Jak możesz zadbać o zdrowie pracowników? Organizując dla nich badania profilaktyczne w firmie.

To jeszcze nie wszystko, bowiem badania profilaktyczne możesz zapewnić swoim pracownikom również w formie voucherów na badania, które wykorzystają w dogodnym dla siebie momencie. Dodatkowo zakres badań może być dobrany specjalnie do potrzeb pracowników, pod kątem chorób nowotworowych, lub często spotykanych w danym zawodzie.

Bony, karty podarunkowe jako prezenty dla pracowników

Pracownicy z pewnością docenią karty podarunkowe do sklepów, w których chętnie robią zakupy. Prym wiodą bony do sklepów oferujących kosmetyki, książki, biżuterię czy też ubrania. To przydatny prezent, który będą mogli spożytkować według swoich potrzeb, ale nie jest zwykłą premią pieniężną, tylko elegancko zapakowanym upominkiem. Bony podarunkowe od lat cieszą się wielką popularnością, nie tylko jako prezenty dla pracowników.

Vouchery na usługi i wyjścia

Popularnym prezentem są również vouchery na wyjścia lub usługi. Voucher do kina, teatru lub na kręgle z pewnością spodoba się wielu osobom. Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się także vouchery na oryginalne przeżycia, takie jak lot szybowcem, nauka nurkowania, sesje zdjęciowe czy też ciekawe kursy, jak choćby kurs przygotowywania sushi.

Warto doceniać swoich pracowników i dbać o relacje z nimi. Inwestycja w docenianie jest bowiem doskonałym sposobem na to, by pracownicy czuli się bardziej związani z pracodawcą, mieli większą motywację do wykonywania codziennych obowiązków i chętniej angażowali się w życie firmy. Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze najlepszej formy docenienia swoich pracowników, napisz do nas, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.

    Chcesz o coś zapytać?