Fundusze Unijne

Jak wykorzystać aplikacje VR w szkoleniach i podczas spotkań integracyjnych?

Rozwój technologiczny nie omija żadnego aspektu naszego życia, zmieniając sposób komunikacji, pracy zawodowej oraz procesy uczenia się. Od pewnego czasu obserwujemy, jak świat gier VR i wirtualnej rzeczywistości z sukcesem wkracza do świata szkoleń. Zastanawiasz się, jak wykorzystać aplikacje VR w szkoleniach i eventach dla swoich pracowników? Nie wiesz, które aplikacje sprawdziłyby się najlepiej? Szukasz ciekawych pomysłów na imprezy firmowe? Sprawdź możliwości gogli VR.

Kreatywne aplikacje VR w szkoleniach dla Twoich pracowników

Zamierzasz przeszkolić pracowników? Głównym celem szkolenia jest efektywne przyswojenie wiedzy, tak by została ona z pracownikami jak najdłużej. Aby to osiągnąć, kurs powinien angażować i ciekawić pracowników. Te warunki idealnie spełniają m.in. szkolenia z zastosowaniem aplikacji VR. Poza tym mają jeszcze kilka ważnych zalet:

  • Skuteczność szkoleń z wykorzystaniem technologii VR jest bardzo wysoka. Z przeprowadzonych badań wynika, że uczestnicy szkoleń VR przyswajają wiedzę nawet 4 razy szybciej, niż uczestnicy tradycyjnych szkoleń. Skąd taka różnica? Podczas kursu z zastosowaniem aplikacji VRuczestnik jest całkowicie odcięty od świata zewnętrznego i ma wrażenie, jakby rzeczywiście znajdował się w danej sytuacji. Eliminuje to rozpraszacze i pozwala całkowicie skupić się na szkoleniu.
  • Doświadczenie wirtualnej rzeczywistości pomaga przetestować zachowanie uczestnika w obliczu stresującej sytuacji. Podczas szkolenia ma on bowiem szansę poczuć się tak, jakby rzeczywiście uczestniczył w konkretnym, często niebezpiecznym zdarzeniu, takim jak udzielanie pierwszej pomocy przy zatłoczonej ulicy albo ewakuacja z płonącego budynku.
  • Osoby szkolące się przy użyciu gogli VR są także bardziej pewne siebie w chwili, gdy znajdą się w sytuacji, w której muszą skorzystać z pozyskanych umiejętności. Wynika to z tego, że rozwiązania VR pozwalają w bezpiecznych warunkach przećwiczyć umiejętności dotyczące np. ppoż., czy pierwszej pomocy. W chwili zagrożenia wpływa to na skrócenie czasu reakcji.
SQDA aplikacje VR w szkoleniach dla pracowników

Najlepsze aplikacje VR – ciekawe szkolenia w zasięgu ręki

Możliwości aplikacji VR są naprawdę ogromne. Ich skuteczność oraz atrakcyjność dla odbiorcy sprawiła, że obecnie możemy znaleźć szkolenia VR na dowolny temat, pozwalając pracownikom szkolić się w obszarze:

Edukacja VR sprawdzi się tu zarówno jako element większego szkolenia lub eventu na dany temat, jak i samodzielne szkolenie. Dzień zdrowia w firmie może zawierać np. prezentacje i badania profilaktyczne, a jednym z jego punktów może stać się aplikacja na gogle VR na temat zdrowego odżywiania. Z kolei pracownicy mający pracować z systemem LOTO z pewnością skorzystają na szkoleniu, podczas którego będą mogli w bezpieczny sposób przetestować samodzielne zakładanie i zdejmowanie kłódek.

Więcej na temat dostępnych kreatywnych aplikacji VR, które idealnie sprawdzą się podczas takich wydarzeń dowiesz się dzięki konsultacjom z naszym ekspertem >

Poznaj jedną z autorskich aplikacji VR SQD Alliance – LOTO

Jak gogle wirtualnej rzeczywistości sprawdzą się podczas firmowych imprez integracyjnych?

Edukacja VR to nie jedyne możliwości, jakie niesie ze sobą rozwój wirtualnej rzeczywistości. W końcu ta nowoczesna technologia doskonale sprawdza się w rozrywce, czyniąc jeszcze atrakcyjniejszym świat gier. W jaki sposób możesz wykorzystać kreatywne aplikacje VR podczas firmowych spotkań integracyjnych?

Wszystko zależy od tego, czy impreza firmowa ma być nastawiona na aktywności pozwalające pozyskać także wiedzę, czy ma mieć wyłącznie rozrywkowy charakter. Przy pierwszej opcji doskonale sprawdzą się wszystkie aplikacje szkoleniowe, o których już wspominaliśmy. Szkolenie VR na temat zdrowego odżywiania czy ergonomii może być świetnym dodatkiem do firmowego pikniku czy eventu. Przy drugiej – możemy sięgnąć po tematyczne, rozrywkowe gry VR, mające za zadanie zapewnić uczestnikom dobrą zabawę i integrację. Przykładem będą chociażby takie gry, jak świąteczna aplikacja, w której zadaniem uczestnika jest wsiąść do sań Świętego Mikołaja.

Upowszechnienie wirtualnej rzeczywistości sprawia, że sięgamy po tego typu rozwiązania zarówno w zakresie rozrywki, jak i w obszarze szkoleń. To z kolei daje nam ogromne możliwości w kształceniu, zwiększając efektywność przyswajanej wiedzy i skracając czas nauki. W dodatku firmy zajmujące się tworzeniem aplikacji VR stale wymyślają nowe, kreatywne aplikacje. Sprawia to, że gogle VR z powodzeniem wykorzystywane są w coraz większej liczbie firm jako atrakcyjny element eventów lub pikników firmowych.

Chcesz zorganizować szkolenie lub imprezę firmową z goglami VR i zapewnić swoim pracownikom doświadczenie wirtualnej rzeczywistości? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci najlepsze szkolenia dla Twojego zespołu.

    Chcesz o coś zapytać?