Fundusze Unijne

E-learning – jak wybrać kurs dla pracowników?

E-learning jest popularną metodą zdobywania wiedzy. Ze względu na jego zalety, sięga po niego coraz więcej firm. Z powodzeniem sprawdza się także w szkolnictwie wyższym. Szkolenia są dostępne przez cały czas z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo sam decydujesz, kiedy będziesz mógł poświęcić czas na naukę. Planujesz szkolenia e-learningowe dla swoich pracowników? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając e-szkolenie.

Szkolenia gotowe i szkolenia dedykowane – którego potrzebujesz?

Na rynku szkoleń jest obecnie duży wybór kursów z różnych dziedzin. Jeżeli szukasz kursu e-learningowego z bhp, ppoż., pierwszej pomocy, znajdziesz mnóstwo gotowych szkoleń online, które różnią się od siebie zawartością, oprawą graficzną, zawartością elementów interaktywnych oraz oczywiście ceną. Jeżeli potrzebujesz podstawowego kursu z dziedzin takich jak powyższe, nie będzie problemu z tym, by znaleźć odpowiednie szkolenie. Problemem może być natomiast znalezienie kursu, który będzie zawierał dodatkowe moduły. Możesz także potrzebować szkolenia dedykowanego tworzonego z myślą o indywidualnych potrzebach Twojej firmy.

Szkolenia dedykowane pozwalają Ci zaprojektować kurs zawierający dokładnie taką treść, jakiej potrzebujesz. Jeżeli musisz przeszkolić pracowników z nowego programu lub procesu wdrażanego w firmie, lub zaznajomić ich z dokumentacją firmową, np. polityką bezpieczeństwa informacji, szkolenia dedykowane tworzone od zera będą idealnym wyborem. Co więcej szkolenie na zamówienie również może zawierać elementy interaktywne, oprawę graficzną zgodną z identyfikacją wizualną firmy, nagrania filmów szkoleniowych i wybrane animacje szkoleniowe.

Zarówno w przypadku szkoleń dedykowanych, jak i gotowych masz możliwość swobodnego wyboru języka kursu. Najpopularniejsze szkolenia dostępne są zazwyczaj w języku polskim i angielskim. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś przeszkolił swoich pracowników w języku ukraińskim, francuskim, niemieckim czy innym – w zależności od Twoich potrzeb.

Potrzebujesz szkolenia dedykowanego? Sprawdź, jak wygląda proces powstawania szkolenia krok po kroku. Przeczytaj nasz artykuł „Case study: Bezpieczeństwo w IT – szkolenie dedykowane dla Klienta”

E-szkolenia – wiedza merytoryczna w parze z odpowiednią oprawą

Zawartość merytoryczna szkolenia jest oczywiście najważniejsza, ale szkolenie przygotowane z dbałością o odpowiednią oprawę graficzną oraz zawierające elementy grywalizacji, quizy i gry sprawiają, że uczestnicy bardziej skupiają się na zawartości kursu, ich uwaga jest cały czas utrzymywana. Nowoczesny e-learning wykorzystuje najnowsze technologie, sprawiając, że szkolenie jest bardziej efektywne, a Twoi pracownicy zapamiętają z niego więcej i na dłużej.

Wiedząc o tym zadbaliśmy, by szkolenia oferowane przez SQD Alliance zawierały:

  • filmy szkoleniowe,
  • quizy,
  • animacje szkoleniowe,
  • dodatkowe materiały szkoleniowe,
  • elementy grywalizacji,
  • zróżnicowane głosy lektorskie.

Dodatkowo kursy podzielone są na moduły, tworzące ścieżki szkoleniowe. Dzięki temu uczestnik kursu może łatwiej podzielić sobie materiał szkoleniowy do przyswojenia na dany dzień.

Zarówno gotowe kursy znajdujące się na stałe w ofercie SQD Alliance, jak i szkolenia dedykowane realizujemy tak, aby zawierały elementy aktywizujące uczestników.

Zawartość i poziom szkolenia

Tak jak w przypadku szkoleń stacjonarnych, szkolenie e-learningowe powinno mieć odpowiedni poziom zaawansowania, odpowiadający stanowi wiedzy u słuchaczy. W opisie szkolenia powinna być wymieniona zawartość szkolenia i informacja, do kogo jest adresowane.

Już na etapie tworzenia szkolenia firma szkoleniowa powinna mieć na uwadze to, do kogo jest ono adresowane i przykładać dużą wagę do tego, aby wiedza zawarta w kursach była uczestnikom przekazywana w zrozumiały sposób, uwzględniając ich poziom zaawansowania.

Dodatkowe pliki i materiały szkoleniowe

Szkolenie może zawierać dodatkowe moduły, pliki i materiały szkoleniowe, a nie tylko prezentację multimedialną. Nie powinno być także przeszkód, by możliwe było uzupełnienie gotowego szkolenia o inne treści rozwojowe, wybrane dodatkowe materiały, np. instrukcję bezpieczeństwa pożarowego obowiązującą w Twoim zakładzie pracy.

Zarówno przygotowując szkolenie dedykowane jak i dostosowując gotowe szkolenie, uwzględniając potrzeby szkoleniowe organizacji, możemy umieścić w kursie wybrane materiały dodatkowe. Będą to nie tylko wewnętrzne instrukcje i regulaminy, ale także akty prawne, filmy szkoleniowe, infografiki itp.

SQDA e-learning - szkolenie dla pracowników
Wybierz e-szkolenie dla swoich pracowników

Możliwość konsultacji ze specjalistą podczas kursów online

Podczas realizowania kursów online w formie e-learningu, ich uczestnicy zwykle zostają z pytaniami i wątpliwościami sami. Nie ma w pobliżu trenera, który mógłby odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Pozostaje więc przeszukiwanie zasobów internetu, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Co wobec tego mogłoby realnie pomóc kursantom? Możliwość konsultacji ze specjalistą w czasie realizacji szkoleń e-learningowych. Poszukując szkolenia dla pracowników warto sprawdzić, czy firma szkoleniowa oferuje klientom taką opcję.

Narzędzie zarządzania wiedzą – platforma szkoleniowa

Wybierając szkolenie, zwróć uwagę na to, czy firma szkoleniowa dysponuje narzędziem umożliwiającym zarządzanie szkoleniami zespołu pracowników i czy oferuje pomoc we wdrożeniu pracowników i osób zarządzających w działanie platformy szkoleniowej. Nowoczesne narzędzia szkoleniowe pozwalają na to, byś mógł na bieżąco kontrolować postępy w szkoleniach swojego zespołu. Moduł zarządzania szkoleniami umożliwi podgląd tego, kto z pracowników już ukończył kurs i uzyskał certyfikat.

Wersja demo szkolenia – sprawdź, jak wygląda kurs

Zanim zakupisz kurs e-learningowy dla swoich pracowników, z pewnością wolałbyś najpierw sprawdzić, co rzeczywiście oferuje firma przygotowująca szkolenia. W przypadku szkolenia tradycyjnego raczej nie ma takiej możliwości, ale w nauczaniu online nie ma przeszkód, aby udostępnić poglądowy fragment szkolenia klientowi całkowicie bezpłatnie. Nie jest to jednak praktyka stosowana w każdej firmie szkoleniowej.

Właśnie dlatego przygotowywane są wersje demo szkolenia. Możliwość obejrzenia demo szkoleń pozwala sprawdzić prezentowany poziom wiedzy i oprawy gotowych szkoleń, a także pokazuje, jak może wyglądać Twoje szkolenie dedykowane. Np.  SQD Alliance, poza krótkim demo szkolenia, oferuje również możliwość zapoznania się z kursem na platformie e-learningowej podczas 14-dniowego, bezpłatnego okresu próbnego.

Szkolenia e-learningowe w SQD Alliance – dlaczego warto?

Jako SQD Alliance przykładamy dużą wagę do tworzenia naszych szkoleń e-learningowych na każdym etapie ich powstawania. Co wyróżnia nasze szkolenia?

Konsultacje z ekspertem i zawsze aktualna wiedza

Decydując się na szkolenie przygotowane przez SQD Alliance, zapewniasz swoim pracownikom nie tylko aktualną wiedzę przedstawioną w przystępny i atrakcyjny sposób, ale także możliwość skonsultowania się ze specjalistą z danej dziedziny, gdyby coś było dla nich niejasne. W ten sposób uzyskują swoją wiedzę od eksperta znającego temat od podszewki, a nie z przypadkowego źródła internetowego. Ma to ogromne znaczenie np. w przypadku szkoleń dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej. W sieci roi się od rozmaitych mitów na temat pomocy w konkretnych przypadkach, a stosując się do tych wskazówek możemy jedynie zaszkodzić osobie poszkodowanej.

Szkolenia dopasowane do wymagań

Każde z naszych szkoleń posiada rzetelny opis jego zawartości i informację, dla kogo kurs będzie odpowiedni. Wciąż rozwijana oferta naszych autorskich szkoleń pozwala na dopasowanie kursu do wymagań klienta, uwzględniając potrzeby szkoleniowe organizacji.

Nowoczesna platforma e-learningowa

Platforma e-learningowa SQD Alliance to narzędzie autorskie, system zarządzania nauczaniem pozwalający na kontrolowanie poziomu realizacji szkolenia online przez Twoich pracowników. Korzystając z platformy, masz możliwość wyboru jeden z dwóch ścieżek koordynacji procesu szkoleniowego w firmie:

  1. zgłaszasz nam listę uczestników wymagających przeszkolenia, a całą koordynacją zajmujemy się my,
  2. otrzymujesz dostęp do konta koordynatora i tym samym możesz samodzielnie wprowadzać dane uczestników, przydzielać szkolenia, monitorować postępy i generować raporty.

Masz własną platformę? Z powodzeniem udostępniamy nasze kursy, również szkolenia dedykowane, na platformie klienta. Posiadamy także platformę do zarządzania szkoleniami stacjonarnymi.

Zgodnie z badaniami, już 90% korporacji korzysta z e-learningu. To skuteczny sposób na przeszkolenie pracowników, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie jest możliwe przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego dla całego zespołu w tym samym czasie. Potrzebujesz interaktywnego kursu dla pracowników, zawierającego nowoczesne rozwiązania, elementy grywalizacji, filmy szkoleniowe, gry i quizy? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci dobrać najlepsze szkolenie dla Twoich pracowników, dzięki któremu efektywnie przyswoją oni wiedzę w dowolnym czasie z każdego miejsca w kraju i za granicą.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij w LinkedIn