Fundusze Unijne

Bezpieczne miejsce pracy dzięki safety days

Co roku 28 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Z tej okazji warto zastanowić się, co jeszcze możemy zmienić w swojej organizacji, aby bezpieczeństwo pracy w firmie było na jak najwyższym poziomie. Dobrym pomysłem będzie dzień bezpieczeństwa w pracy – safety day, który możesz zorganizować dla swojego zespołu. Jakie są zalety takiego eventu, jak zorganizować safety day w firmie, zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie zespołu i jaki zakres dnia bezpieczeństwa dla pracowników będzie najlepszy?

Bezpieczeństwo i higiena pracy w firmie – zadbaj o kulturę bezpieczeństwa pracy i zorganizuj w swojej firmie safety day

Celem Światowego Dnia Bezpieczeństwa jest przeciwdziałanie wypadkom i ochrona pracowników przed chorobami zawodowymi, poprzez rozpoznawanie istniejących i nowych zagrożeń, tworzenie programów prewencji, upowszechnianie najnowszej wiedzy w dziedzinie bhp oraz podniesienie bezpieczeństwa pracy, promowanie przestrzegania przepisów bhp na wszystkich poziomach w procesie pracy.

28 kwietnia to nie tylko dzień bhp. W ten sam dzień obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy. Warto dodać, że to właśnie wysoki poziom kultury bezpieczeństwa i świadomości wśród pracowników tego, że za bezpieczeństwo w miejscu pracy odpowiada każdy z nas, przyczynia się do mniejszej ilości wypadków przy pracy. Zastanówmy się więc nad tym, jak zadbać o kulturę bezpieczeństwa w naszej firmie i podnieść u pracowników świadomość na temat bezpieczeństwa pracy.

Dzień bezpieczeństwa w pracy – dlaczego event bhp to dobry pomysł?

Obowiązkowe szkolenia bhp to nie wszystko. Aby w pełni zadbać o obszar bezpieczeństwa i zdrowia w pracy, warto zorganizować dla pracowników event o tematyce bhp. Safety day angażuje pracowników i sprawia, że łatwiej zapamiętują oni najważniejsze informacje. Jest także wiele innych powodów, dla których organizowanie dnia bhp jest dobrym pomysłem. Wśród nich warto wymienić takie, jak:

 • budowanie kultury bezpieczeństwa w firmie oraz wzrost świadomości w zakresie bezpieczeństwa pracy i przepisów bhp, co przekłada się na mniejszą ilość wypadków przy pracy i chorób zawodowych,
 • podniesienie świadomości na temat środków ochrony indywidualnej,
 • poszerzenie wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej i z zakresu pierwszej pomocy,
 • wzmocnienie pozytywnego wizerunku firmy i niższy wskaźnik fluktuacji w zakładzie pracy,
 • wzrost zaangażowania i efektywności pracowników w wykonywanej pracy,
 • poprawa w obszarze zdrowia pracowników i mniejszy wskaźnik zwolnień lekarskich,
 • przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu i chorobom powodowanym przez nadmierny stres,
 • uświadamianie na temat ergonomii pracy i przeciwdziałanie dolegliwościom ze strony układu ruchu.
Dlaczego jeszcze warto zorganizować event dotyczący bezpieczeństwa pracy i zdrowia?
 • Eventy są planowane i realizowane w uwzględnieniu wszystkich dni tygodnia i dostosowane do czasu pracy pracowników i specyfiki zakładu pracy.

 • Safety day pozwala na szeroki wybór tematów, dopasowanych do Twojej firmy, do aktualnych wyzwań w obszarze bhp, zagrożeń, procedur oraz wymagań korporacyjnych. Możliwe jest zarówno zorganizowanie eventu dotyczącego bezpieczeństwa w pracy biurowej, jak i bhp na budowach.

 • Ćwiczenia i warsztaty podczas dni bezpieczeństwa angażują uczestników. Dzięki temu eventy nie nudzą uczestników i zwiększa się efektywność przyswajania przez nich wiedzy.

 • Po evencie przygotowujemy raport z obserwacjami, wnioskami i rekomendacjami do dalszych działań w obszarze zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz zdrowiem w firmie klienta.

 • Organizacja wydarzenia jest całkowicie po naszej stronie – samodzielnie przygotowujemy program, komunikację z pracownikami oraz koordynację poszczególnych działań.

Więcej informacji na temat tego, dlaczego warto zorganizować event na temat bezpieczeństwa w pracy, przeczytasz w naszym artykule.

Zorganizuj dedykowany Tydzień Bezpieczeństwa dla swoich pracowników – sprawdź, na czym może polegać safety day w Twojej firmie

Organizacja safety day nie musi się ograniczać do aktywności z zakresu bhp i szkoleń bhp. W ramach dnia bezpieczeństwa możesz zdecydować się na warsztaty w zakresie ppoż. i udzielania pierwszej pomocy, połączyć dzień bezpieczeństwa z organizacją dnia zdrowia, zaoferować pracownikom konsultacje ze specjalistami, a także badania profilaktyczne (np. badanie markerów nowotworowych).

Eksperci SQDA przygotowali w tym roku dedykowane szkolenia i aktywności, które możesz wykorzystać przy organizacji dnia bezpieczeństwa w miejscu pracy. W trakcie safety day możesz zaproponować pracownikom:

Szkolenia:

LOTO – Bezpieczeństwo utrzymania ruchu i nie tylko
LOTO – Bezpieczeństwo utrzymania ruchu i nie tylko
ID 3209
Warsztat interaktywny - Zdrowie na talerzu
Niwelowanie bólu układu mięśniowo –szkieletowego
ID 3202
Stres w sytuacji kryzysu
Przebodźcowanie i stres cyfrowy
ID 3198
Stres w sytuacji kryzysu
Stres w sytuacji kryzysu
ID 3197
Komunikacja z pracownikami w kryzysie psychicznym - szkolenie dla managerów
Komunikacja z pracownikami w kryzysie psychicznym – szkolenie dla managerów
ID 3195
Szkolenia Zarządzanie zdrowiem
Już dłużej nie dam rady – jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym (szkolenie online)
ID 3194

Aktywności eventowe:

Markery nowotworowe, zwane również znacznikami nowotworowymi, to substancje chemiczne, które wytwarzane są w większych ilościach w tkankach organizmu w momencie powstawania nowotworów. Identyfikacja znaczników pozwala na ustalenie stopnia zaawansowania choroby nowotworowej.

Podstawowe badania krwi pozwalające określić funkcjonowanie organizmu pacjenta, a wraz z nim ogólny stan zdrowia. W stwierdzonych chorobach, pozwalają one monitorować postęp choroby oraz przebieg leczenia. Badania wykonywane są na czczo.

Każdy uczestnik będzie mógł poruszyć tematy z zakresu stylu życia, przyzwyczajeń, nawyków. Jest to swego rodzaju mini coaching żywieniowy. Celem konsultacji jest zwiększenie świadomości i przybliżenie zasad prawidłowego odżywiania, aby zrozumieć jak bardzo jedzenie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Zmiana nawyków żywieniowych na lepsze, pozwoli osiągnąć cel, niezależnie czy jest nim poprawa zdrowia, odchudzanie czy poprawa wyników sportowych.

Celem konsultacji jest stworzenie jak najbardziej optymalnego programu rehabilitacyjnego dla każdego pacjenta. Fizjoterapeuta pomoże odnaleźć i wyeliminować czynniki niekorzystnie wpływające na układ kostno-mięśniowy. Dzięki konsultacji uczestnicy otrzymają informacje na temat możliwości leczenia, czasu powrotu do najlepszej możliwej sprawności, a także zalecenia dotyczące najkorzystniejszej formy terapii.

Aktywność poświęcona środkom ochrony indywidualnej. Zadaniem pracowników jest rozwiązanie kilku zadań losowanych z talii kart, w których do poszczególnych prac muszą dobrać odpowiednie środki ochrony indywidualnej. Za każdą prawidłową odpowiedź przesuwają swoje pionki na planszy, po drodze wykonując zadania z planszy. Wygrywa osoba, która pierwsza lub w najkrótszym czasie dotrze do mety.

Aktywność związana z bezpieczeństwem pracy i reagowaniem w sytuacji wypadku. Celem przygotowanego dla uczestników zadania jest sprawdzenie znajomości procedury postępowania w czasie wypadku oraz zwrócenie uwagi uczestników na ich zachowanie w sytuacji zagrożenia. Jednym z zadań uczestników jest zaznaczenie na odpowiednio przygotowanych planszach zagrożeń jakie występują w danym miejscu pracy. Następnym zadaniem jest ułożenie w odpowiedniej kolejności działań odpowiednich do opisu wypadku.

Aktywność można zorganizować w formie rywalizacji indywidualnej lub drużynowej.

Gogle VR to urządzenie pozwalające „przenieść” użytkownika w wirtualną rzeczywistość. Dzięki wysokiej jakości obrazu, użytkownicy mają wrażenie, że niesamowite rzeczy widziane w goglach są na wyciągnięcie ręki. Dostępne aplikacje na gogle VR umożliwiają ćwiczenia w obszarze pierwszej pomocy, bezpieczeństwa pracy, ppoż., LOTO czy zdrowego odżywiania.

Warsztaty dotyczą profilaktyki nowotworów takich jak rak piersi i rak prostaty.

Zapytaj o Tydzień Bezpieczeństwa w Twojej firmie

Zastanawiasz się, jak mógłby wyglądać Dzień BHP lub Tydzień Bezpieczeństwa w Twojej firmie? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest SQD Alliance Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie przy ulicy Stefana Batorego 19, 43-200 poczta Pszczyna, NIP: 6381701670, REGON: 240513222, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000269551.

Wysyłając wiadomość, przekazują nam Państwo adres e-mail oraz inne dane zawarte w treści wiadomości. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w Polityce Prywatności dostępnej na tej stronie internetowej.

Chcesz o coś zapytać?